امروز : شنبه 27 مرداد 1397
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 11290
تاریخ انتشار: یکشنبه 7 آگوست 2016 - 10:08
پیام مدیرعامل شرکت به مناسبت روز خبرنگار
از خبرنگاران می خواهم لحظه به لحظه از آموختن غافل نشوند و به دانش و اطلاعات تخصصی خود در زمینه رسانه و ارتباطات اهتمام ورزند چرا که تنها آگاهان، در آگاهی بخشی به افکار عمومی، موفق اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت،  محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران طی پیامی روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و بویژه خبرنگاران بافقی تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جامعه ایران اسلامی امروز، به ارتباط، گفتگو، اعتدال و امید احتیاج مبرم دارد و منافع ملی کشور ایجاب می کند که رسانه ها در این مسیر گام بردارند.

بزرگترین خطر در حال حاضر، کاشتن بذر کینه، یاس و تهمت در رسانه است چرا که پایه های وحدت کلمه و وحدت ملی را متزلزل می سازد. از طرفی، غیبت رسانه ها در سطوح ارتباطی، مدیریتی و تصمیم گیریهای مهم یک جامعه، می تواند زمینه ظهور و بروز فساد را فراهم سازد.

بر هیچ کس پوشیده نیست که افکار عمومی، میدان اصلی قدرت است. رسانه، باید محلی باشد برای گفتگو و گفتمان، نه میدانی برای جنگ های روانی، تهمت ها و منافع حزبی و باندبازی های سیاسی. یک رسانه موفق، رسانه ای است که به سمت تخصص در ارتباطات سالم، صادق و شفاف حرکت کند و با پای بندی به تعهد خود به آگاهی بخشی اقشار مختلف جامعه، خود نیز در جهت حفظ منافع ملی و ارکان نظام گام برداشته و در خدمت تولید باشد.

اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید صارمی، روز خبرنگار را به تمامی خبرنگاران سالم، صادق و تلاشگر عرصه ارتباطات، خصوصا خبرنگاران ساعی بافق، تبریک گفته، ضمن آرزوی توفیق روزافزون در عرصه های مختلف برای این قشر تاثیرگذار ـ که شغلشان شبانه روزی است ـ  از آنها می خواهم علاوه بر رعایت اصول اخلاق حرفه ای در رسانه، در کنار آگاهی بخشی به افکار عمومی، روز بروز و لحظه به لحظه از آموختن غافل نشوند و به دانش و اطلاعات تخصصی خود در زمینه رسانه و ارتباطات اهتمام ورزند چرا که تنها آگاهان، در آگاهی بخشی به افکار عمومی، موفق اند.

محمد جواد عسکری

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران