امروز : شنبه 27 مرداد 1397
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 11473
تاریخ انتشار: جمعه 26 آگوست 2016 - 20:01
به همت روابط عمومی و پایگاه نبی اکرم(ص( شرکت
"همایش جنگ نرم" با محوریت بررسی راهکارها و آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در صحن امامزاده عبدالله بافق برگزارشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، همایش جنگ نرم با حضور مردم ولایی ، مسئولان و بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) با سخنرانی مومن نسب معاون پژوهشکده فضای مجازی برگزار شد.

 

در ابتداء رضایی پور ضمن تبریک هفته دولت و سالروز شهیدان رجایی و باهنر گفت: باتوجه به اینکه آسیب های جنگ نرم به مراتب بیشتر از جنگ سخت است، باید اقدامات لازم در خصوص راهکارها و آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، انجام شود.

محمدرضا رضایی پور افزود: در این راستا، شرکت سنگ آهن مرکزی آماده هرگونه همکاری و سرمایه گذاری جهت مقابله با آسیب های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، در شهرستان بافق است.

وی گفت: به همین منظور طی سه سال گذشته تاکنون، همایش های متعددی در زمینه فضاهای مجازی با محوریت ها و سخنرانان مختلف در شهرستان بافق برگزار شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته نیز معاون پژوهشکده  فضای مجازی کشور با حضور در چند دبیرستان شهرستان بافق به موضوع این آسیب ها پرداخته است، افزود: این سخنرانی در بین دانش آموزان تأثیرات مثبتی داشته است، که متاسفانه به دلیل تعطیلات تابستان، این سخنرانی در مدارس برگزار نشد.

 

 مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی خاطرنشان کرد: سی دی سخنرانی ” فضای مجازی” توسط این شرکت، بین قشر جوان بخصوص دانش آموزان مدارس شهرستان بافق توزیع می شود.

در ادامه مومن نسب بااشاره به آسیب های نرم افزار تلگرام، اظهار کرد: این نرم افزار با مخابره ی رمز، اطلاعات افراد را بصورت پوشیده از تلفن همراه آنها برداشت کرده و به خارج از مرز انتقال می دهد.

 

روح الله مؤمنی نسب به خطرات بستر تلگرام اشاره و بیان کرد: این موضوع، مشکلات امنیتی عمیق و جدی برای کشور و نظام  به دنبال خواهد داشت و به همین دلیل تمام مسئولان کشور با فیلتر کردن نرم افزار تلگرام توافق دارند و به زودی این نرم افزار فیلتر می شود.

 

وی افزود: زمان دقیق فیلترینگ تلگرام مشخص نیست اما  عده ای معدتقدند تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهور ی باید این امر انجام شود.

 

معاون پژوهشکده فضای مجازی کشور از نرم افزار تلگرام بعنوان یک بدافزار یاد کرد و گفت: تلگرام را صهیونیست های روس تبارِ ساکن آلمان طراحی کرده اند و برنامه نویس آن یکی از بزرگترین ویروس نویسان جهان بوده است.

 

مؤمنی نسب با معرفی نرم‌افزارهای ایرانی مانند سروش، سلام، بیسفون، قاصدک و نسیم که همه ایرانی هستند، خاطر نشان کرد: این نرم افزارها با قدرت بالا، تمام امکانات تلگرام را دارا بوده و از سرعتی معادل 10 برابر و ضریب امنیتی 16 برابر بیشتر برخودار هستند که می تواند جایگزین مناسب تری برای تلگرام باشند.

DO3P7944

DO3P7946

DO3P7956

DO3P7957

DO3P7962

DO3P7967

DO3P7991

DO3P7973

DO3P8005

DO3P8015

DO3P8023