امروز : چهارشنبه 1 آبان 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 13642
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 اکتبر 2017 - 12:53
ولی ا... ملک زاده مربی تیم والیبال شرکت سنگ آهن مرکزی :
تیم بافق در گذشته صاحب لیگ بود و از امتیاز خوبی برخوردار بود. اما متاسفانه بخاطر همراهی نکردن،لیگ به پیشگامان یزد و از آنجا دوباره به شفق اردکان واگذار شد.

ولی ا… ملک زاده در گفتگو با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی شرکت گفت: افتخار می کنم که عاملی برای جذب در ورزش والیبال بوده ام نه دفع،برای رساندن والیبال به سطوح بالاتر تلاش می کنم.
در این مطلب گفت و گویی با ولی ا… ملک زاده مربی والیبال شرکت سنگ آهن،برای شما علاقمندان به ورزش والیبال تربیت داده شده است که در ادامه می خوانید، امید آن داریم که این مطلب مورد رضایت شما خواننده نشریه ندا قرار گیرد.
خودتان را معرفی کنید و بگویید از چه سالی والیبال را شروع کرده اید؟
ـ : ولی ا… ملک زاده هستم.مربی والیبال شرکت سنگ آهن ،باشگاه فرهنگی ورزشی هستم. 12 سال است که به عنوان مربی،تیم مدرسه والیبال را سرپرستی می کنم. از زمانی که در خدمت سنگ آهن قرار گرفتم در پست مربیگری مشغول به فعالیت شدم. و هم اکنون نیز 10 سال است که مربی کارمندهای شرکت سنگ آهن هستم.
چند سال است که مشغول بازی والیبال هستید؟
ـ : از زمان کودکی به والیبال علاقمند بودم و از دوران تحصیل هر چه جلوتر آمدم ،این موضوع شکل جدی تری به خود گرفت. هم اکنون 35 سال است که والیبال بازی می کنم.
مدرسه ای به نام والیبال در شهرستان داریم؟
ـ : بله،چندین سال است که ما با حمایت مدیر عامل شرکت سنگ آهن و باشگاه توانسته ایم در شهرستان مدرسه والیبال داشته باشیم. که در طول سال و تابستان به جز ایام امتحانات و تعطیلات رسمی دائر است.
به عنوان پیشکسوت این عرصه ،والییال بافق را در سطح استان و شهرستان چگونه ارزیابی می کنید؟
ـ : تیم بافق در گذشته صاحب لیگ و از امتیاز خوبی برخوردار بود. اما متاسفانه بخاطر همراهی نکردن،لیگ به پیشگامان یزد و از آنجا دوباره به شفق اردکان واگذار شد. هستند بازیکنانی که در این جا می توانند حرف اول را بزنند. ما بازیکن حرفه ای و ساحلی باز در رده نوجوانان و جوانان داریم که در رده نوجوانان موفق به کسب رتبه 2 استان شدیم.
در حال حاضر چه رده سنی را به عنوان مربی سرپرستی می کنید؟
ـ : رده سنی 12 تا 16 سال، لازم می دانم از همکاری باشگاه بخاطر حمایت ها و امکاناتی که در اختیار ما گذاشتند تشکر و قدردانی کنم.
این تیم در استان از چه جایگاهی برخوردار است؟
ـ : تیم ما بازی بیرونی نداشته است اما طی 2 بازی که با بافق داشتیم،توانستیم نتیجه هر سه گیم را به نفع خود تمام کنیم.
آیا بازیکنی داشته اید که در طول سالهای فعالیت شما به عنوان مربی یا بازیکن، به صورت حرفه ای مشغول به کار باشد؟
ـ : از سال 85 تا 92 مربی تیم نوجوانان و جوانان بودم .بر اساس جایگاهی که داشتم، از باشگاه خواستم مربی درجه یک و خارج از استان برای همکاری به این شهرستان بیاورند تا بچه ها را به سطح بالا برسانیم. ولی متاسفانه بخاطر تغییراتی که در باشگاه به وجود آمد این امر حاصل نشد.
بازیکنانی خوبی هستند که قبلا با آن ها تمرین کرده ایم، از جمله آقایان پور امینی و حسن زاده که هر دو ساحلی باز هستند. آقایان صادق شریعتی،اخوان و فرید حاجی حسنی که قبلا با من کار کرده اند،اکنون در استان با داشتن مدارک داوری و مربیگری حرف اول را می زنند.
آینده بچه ها را چگونه می بینید؟
ـ : اگر ما والیبال را از پایه شروع کنیم،باعث می شود افراد علاقمند شوند و بتوانند مهارت کسب کنند. مربی هم وظیفه دارد تا از نظر فنی و روانی روی بچه ها کار کند تا آن ها جذب شوند.افتخار می کنم که عاملی برای جذب در این ورزش بودم نه دفع،ما کار را از 5 نفر شروع کردیم و اکنون به 38 نفر رساندیم.
حرف آخر؟
ـ : از حمایت های مدیر عامل شرکت سنگ آهن آقای مهندس عسکری و اعضاء هیئت مدیره بخصوص حاج احمد طلایی ریاست هئیت مدیره و آقای کاظمی مدیر باشگاه و دیگر عزیزان والیبال دوستان کمال تشکر و قدردانی دارم.