امروز : شنبه 5 بهمن 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 14083
تاریخ انتشار: شنبه 3 فوریه 2018 - 13:17
وزیر صنعت،معدن و تجارت:

به گزارش مرکز اطلاع رسانی؛محمد شریعتمداری در بازدید و بررسی یکی از واحدهای صنایع معدنی کنار سنگ آهن مرکزی و موضوع تامین خوراک صنایع بیان کرد: تدابیری برای تامین خوراک واحدهای در دست اجرا شده و ما در این راه با اطمینان می گوییم،همه واحد هایی که برای آنان مجوز فعالیت تاسیس صادر گردیده،طبیعتا در تامین خوراک آنان نیز تلاش می شود.

به گزارش آفتاب بافق،محمد شریعتمداری،وزیر صنعت،معدن و تجارت صبح امروز در بازدید از شهرک صنعتی بافق، روند کار و پیشرفت این مجموعه را مورد بازدید و بررسی قرار داد.
وی گفت:این مجموعه زنجیره کوچک خوبی از صنایع معدنی را در کنار هم با ظرفیت 400 هزار تن اماده اجرا می کند. این یکی از طرح هایی است که امروز به وسیله فعالان اقتصاد و صنعتگران سخت کوش ما در استان یزد به بهره برداری می رسد.
شریعتمداری با بیان اینکه صنعت ما روند رو به رشدی را در کشور دارد،افزود: در 10 ماه اول سال جاری 23 درصد رشد تقاضا تاسیس واحدهای صنعتی و معدنی نسبت به سال گذشته داشتیم که این نشان می دهد بخش خصوصی ما علیرغم همه مشکلاتی که با آن مواجه می شود، همچنان علاقمند به سرمایه گزاری های بیشتر در عرصه فعالیت های تولیدی است.
وزیر صنعت،معدن و تجارت به مشکلات صنعت و بررسی آن با مشارکت واحد های صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات تامین سرمایه در گردش واحد های تولیدی و در حال توسعه است و دیگری نرخ سود تسهیلات اعطایی، خصوصا واحدهای صادراتی است.هر 2 این موارد در لایحه بودجه سال 97 دولت مورد توجه قرار می گیرد تا با افزایش سرمایه بانک ها و ایجاد سرمایه، شرایط بهتری برای پرداخت اعتبار علاوه بر طرح رونق تولید در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد.در کنار ان نیز منابعی پیش بینی شده که در صورت تصویب مجلس بتوان ما به التفاوت سود تسهیلات اعطایی به واحد های تولیدی خصوصا واحدهای صادراتی داده شود و بدین ترتیب شرایط بهتری برای ادامه فعالیت های تولیدی وجود داشته باشد.

شریعتمداری در ادامه سخنان خود پیرامون بحث تامین خوراک برای صنایع،خاطر نشان کرد: در مجموع تامین خوراک به دلیل از هم بریدگی زنجیره ارزش در صنعت فولاد و عدم وجود توازن در آن برای تولید سنگ اهن و تبدیل به کنستانتره و بعد گندله،اهن اسفنجی و در نهایت فولاد خام با مشکلاتی مواجه شده ایم که این تنها منحصر به شهرستان بافق نیست بلکه در تمام استان ها که کار فولاد انجام می شود این عدم تعادل وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه صنایع تلاش می کند تا علیرغم از هم پاشیدگی زنجیره ارزش در مجموعه فولاد کشور و عدم تعادل و توازن این مشکل را مرتفع کند،گفت: دیروز در بازدید و بررسی یکی از واحدهای صنایع معدنی کنار سنگ آهن مرکزی به موضوع تامین خوراک صنایع اشاره و گفته شد، تدابیری برای تامین خوراک واحدهای در دست اجرا شده و ما در این راه با اطمینان می گوییم،همه واحد هایی که برای آنان مجوز فعالیت تاسیس صادر گردیده،طبیعتا در تامین خوراک آنان نیز تلاش می شود،اما راه حل نهایی اکتشافات جدید است که نیاز به پیگیری دارد و در این خصوص با مدیرعامل شرکت سنگ آهن گفتگوهایی انجام گرفت.