امروز : جمعه 15 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 16077
تاریخ انتشار: شنبه 10 نوامبر 2018 - 17:34
علی اکبر رحیمی بافقی در دیدار مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد با وی،شرکت سنگ آهن مرکزی بافق را یکی از خوش حسابترین واحدهای تامین اجتماعی دانست و گفت: بیش از 85 درصد نیرو های این مجموعه تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ صابری مدیرکل تامین اجتماعی یزد صبح امروز به همراه تشکری معاونت بیمه استان،قفایی کارشناس بودجه و رئیس تامین اجتماعی شهرستان بافق با حضور در دفتر مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق با وی دیدار و گفتگو کردند.

 

در ابتدا این دیدار مدیرکل تامین اجتماعی استان یزد ضمن تبریک انتصاب علی اکبر رحیمی بافقی به عنوان مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق گفت: تامین اجتماعی با جامعه کارگری در ارتباط است و شمار بسیاری از کارگران و کارکنان شرکت سنگ آهن بافق تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی استان می باشند.

 

وی افزود: در راستا رفاه این قشر پر تلاش،سیستم تامین اجتماعی مکانیزه خواهد شد و تلاش می کنیم تا پایان سال جاری کارت های هوشمند جایگزین دفترچه های بیمه شود.

 

صابری با تاکید بر اینکه اجرای پرونده های الکترونیک برای افراد تحت پوشش، انقلاب بزرگی را در سیستم تامین اجتماعی ایجاد خواهد کرد،یادآور شد: این امر موجب می شود تا اطلاعات فردی فرد بیمه گر در کل کشور یکسان سازی شود و در تمام سازمان های زیر مجموعه نیز قابل رویت باشد.

 

در ادامه مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ضمن خیر مقدم، از حضور مدیران مجموعه تامین اجتماعی استان تشکر کرد و گفت:  جامعه کارگری شرکت سنگ آهن بافق بیشترین افراد تحت پوشش تامین اجتماعی می باشند. و شرکت سنگ آهن بافق بزرگترین واحد اقتصادی استان از لحاظ تعداد اشتغال می باشد

 

وی افزود: بیش از 6 هزار نفر بصورت مستقیم و 1500 نفر نیز غیر مستقیم در واحدهای خدماتی، حمل و نقل و… مشغول به کار هستند.

 

رحیمی بافقی با بیان اینکه علیرغم مشکلات اقتصادی و فشارهای مالی و نیز داشتن بیشترین جامعه کارگری در استان حتی یک مورد تعدیل نیرو نداشتیم،اظهار داشت: 400 نفر نیروی شاغل در آگلومراسیون مشغول به کار هستند،که علی رغم مشکلاتی که در فروش محصول و رسیدن به ظرفیت اسمی داشتیم اما در مجموعه حفظ شده که با کمک آنها مشکلات رفع و به ظرفیت اسمی خواهیم رسید و با حضور نیروهای پیمانکار در واحد گندله سه چاهون نیز افزایش اشتغال داشته ایم.

 

وی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق را  یکی از خوش حسابترین واحدهای تامین اجتماعی دانست و گفت: بیش از 85 درصد نیرو های این مجموعه تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و لازم است سازمان تامین اجتماعی استان در جهت تامین نیازهای درمانی آنان و تامین پزشک متخصص و خدمات درمانی توجه بیشتری بنماید

 

مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق بر توجه ویژه به موضوع سرمایه گذاری و ایجاد صنایع جوار معدنی در طول 20 سال گذشته تاکید کرد و افزود: ایجاد کارخانه 5 میلیون تنی کنسانتره، ایجاد واحد گندله سه چاهون که اکنون به پیشرفت فیزیکی 65 درصد رسیده است و اوایل سال آینده راه اندازی خواهد شد،نمونه بارز پیشرفت و توسعه در راستا اهداف این مجموعه بزرگ معدنی است.

 

رحیمی بافقی با اشاره به طرح های شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و سرمایه گزاری های انجام گرفته در حوزه های متعدد،عنوان کرد:ایجاد واحد تولید کنسانتره 2 میلیون تنی و آهن اسفنجی با مشارکت بخش خصوصی،طرح فاضلاب شهری با بیش از 50 درصد پیشرفت که برای تکمیل این پروژه تا پایان سال جاری نیازمند مبلغ 110 میلیارد تومان می باشیم و پست برق 150 مگاواتی که برای اتمام آن هزینه ای بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان تا اوایل سال آینده مورد نیاز می باشد.

 

وی با بیان اینکه در حوزه ورزش نیز سالانه چند میلیارد تومان هزینه می شود،اظهار کرد: در حوزه فضای سبز نیز سالیانه 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود که از جمله آن می توان به فضای 320 هکتاری اشاره کرد.

 

همچنین امکانات ورزشی، پارک، دریاچه تفریحی آهنشهر نیز در اختیار پرسنل خدوم مجموعه شرکت سنگ آهن بافق قرار دارد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن در پایان با توجه به جاذبه های سرمایه گذاری در بافق و نیز پرداخت کسورات بیش از ۱۳ هزار کارگر بافقی به تامین اجتماعی خواستار مشارکت آن در طرح های تولیدی بافق شد.

شایان ذکر است؛ در پایان این دیدار از پروژه گندله سه چاهون بازدید شد.