امروز : شنبه 16 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 16101
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 13 نوامبر 2018 - 08:57
نماینده ولی فقیه در سپاه بافق:
حجت الاسلام دهستانی در نشست حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) شرکت سنگ آهن بافق گفت: روابط سالم اجتماعی به عنوان یک عامل رهایی از خسران و دست یابی به رستگاری است که دین اسلام همواره به آن توجه داشته است.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی، نشست حلقه های صالحین بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) شرکت سنگ آهن مرکزی بافق شب گذشته با موضوع ” معاشرت اجتماعی” در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد.

 

در این برنامه حجت الاسلام دهستانی،نماینده ولی فقیه در بسیج سپاه ناحیه بافق با بیان اینکه روابط و ارتباطات اجتماعی سالم، بنیاد جامعه را می سازد،گفت: روابط اجتماعی، نه تنها بر روی روان و روحیات شخص تاثیر گذار است،بلکه تاثیرات بسیاری نیز بر جامعه می گذارد.

 

وی افزود: هرچه شخصیت فرد قوی و استوارتر باشد، تاثیرات وی بر جامعه بیشتر خواهد بود. کاهش یا افزایش دایره نفوذ هر شخص بر جامعه ارتباط تنگاتنگی با خصوصیات و صفات وی دارد.

 

دهستانی انسان را موجودی اجتماعی دانست و یادآور شد: این حکمی است که همگان بر آن اتفاق و اجماع دارند، هرچند که درباره علل و اسباب آن اختلاف دارند. اجتماعی بودن انسان مقتضی این است که روابط خود را با دیگری بشناسد و به درستی سامان دهد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه بافق اظهار داشت: بخش بزرگی از احکام و قوانین عقلانی و آموزه های اخلاقی به حوزه رفتار اجتماعی و چگونگی ارتباطات بشری و ساماندهی آن، بازمی گردد.

 

وی روابط سالم اجتماعی را به عنوان یک عامل رهایی از خسران و دست یابی به رستگاری در محور آموزه های قرآنی اسلام عنوان کرد که دین اسلام همواره به آن توجه داشته و افزود: از نظر اسلام زندگی دنیوی، قرار گرفتن انسان در زیان و خسران مبین است که تنها با ایمان و انجام عمل صالح و دعوت و توصیه دیگران به این امر می توان از آن رهایی یافت. (سوره عصر) بنابراین روابط سالم اجتماعی، به عنوان یک عامل رهایی از خسران و دست یابی به رستگاری در محور آموزه های قرآنی قرار می گیرد و معاشرت با دیگران از جایگاه مهم و اساسی در زندگی بشر برخوردار می شود.