امروز : جمعه 15 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 16987
تاریخ انتشار: شنبه 22 دسامبر 2018 - 15:16
مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق:
علی اکبر رحیمی بافقی صبح امروز در جمع پرسنل شرکت سنگ آهن مشکل سالهای اخیر بافق را تفرقه عنوان کرد و اظهار داشت: عده ای برای منافع شخصی خود سعی در تفرقه افکنی داشتند،آن ها را بشناسید. هدف همه ما عمران شهرستان و توسعه شرکت سنگ آهن مرکزی است.

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ علی اکبر رحیمی مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق صبح امروز در جمع پرسنل شرکت  ضمن تشکر از برگزاری مراسم استقبال از وی بیان داشت: چند روز قبل از اینکه به بافق بیایم بسیاری از دوستان با نیت خیر تماس می گرفتند و نصیحت دلسوزانه می کردند که به بافق نیایم، چرا که این شهر و مردم آن حکایت کوفه را دارند و در جواب این افراد گفتم من 20 سال از عمر خود را در دوران نوجوانی و جوانی میان این مردم گذراندم و با آنان زندگی کردم و بافقی ها مردمانی باوفا هستند.

 

وی با بیان اینکه مردم بافق ثابت کردند بر عهدی که می بندد تا پای جای خواهند بود،تصریح کرد: در این 2 ماه حضور خود در بافق متوجه شدم شاید برخی ها که از مردم نیستند،صفت کوفی داشته باشند اما بافق و مردم آن همانند کوفه نیستند و شما ثابت کردید که مردم بافق بامرام و با معرفت هستند و بر عهدی که می بندد تا پای جای خواهند بود.

 

رحیمی بافقی با اشاره به جریانات هفته گذشته و بیان تهمت ها،دروغ ها و اهانت ها از سوی برخی افراد،گفت: به عنوان حق شخصی از این افراد می گذرم، از آنان که اعتماد کردم و از پشت خنجر زدند، گذشت می کنم و از شما می خواهم از آنچه گذشته بگذرید.چرا که همه ما فرزندان این شهر هستیم و هدف ما عمران و آبادانی بافق و پیشرفت شرکت سنگ آهن بافق و تامین آینده فرزندانمان است.

 

وی مشکل سالهای اخیر بافق را تفرقه عنوان کرد و اظهار داشت: عده ای برای منافع شخصی خود سعی در تفرقه افکنی داشتند،آن ها را بشناسید. هدف همه ما عمران شهرستان و توسعه شرکت سنگ آهن مرکزی است.

 

مدیرعامل شرکت سنگ آهن بافق افزود: راضی به توهین به کسی نیستم و با تمام قدرت و اقتدار و با پشتوانه شما کارگران زحمتکش شرکت سنگ آهن اصلاحاتی که در شرکت آغاز کردم را ادامه خواهم داد.

 

وی با تاکید بر اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی ملک شخصی کسی نیست و متعلق به پرسنل شرکت و همه مردم بافق است،تصریح کرد: از آنان که شرکت را ملک شخصی خود می دانند و با دیگران اینگونه رفتار می کنند،می خواهم تا دیدگاه خود را عوض کنند.

 

رحیمی بافقی یادآور شد: به من اتهام عوام فریبی زدند اما با نیت خالصانه وارد بافق و مجموعه سنگ آهن شدم و نمی خواهم وارد گذشته شوم اما 29 سال سینه من مخزن بسیاری از اسرار بوده و آنان را نزد خود نگه میدارم.هر آنچه گفته شد دلیلش را من و همگان می دانند اما برای حفظ وحدت و انسجام سکوت می کنم.

 

وی با بیان اینکه برنامه من از روز اول بازدید از تمام قسمت های مجموعه سنگ آهن بود و بصورت روزانه یا شبانه در جمع پرسنل شرکت حاضر می شدم تا وضعیت را با پوست و گوشت خود احساس کنم،گفت:  علیرغم آنکه برخی بر این امر معترض شدند و بدنبال آن شایعاتی نیز درست کردند که برای عوام فریبی در میان پرسنل حاضر می شوم،اما من با روی باز رفتم و درد و دل های کارگران را شنیدم تا اگر خواستم تصمیم مدیریتی بگیرم از نزدیک موضوع را لمس کرده باشم.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن بزرگترین سرمایه شرکت را معدن چغارت،کارخانه فرآوری و گندله ندانست بلکه نیروی انسانی آن عنوان کرد که می تواند حتی با وجود نبودن معدن با آوردن سنگ پیشرفت و آبادانی را وارد شهر کند و اگر این نیروی تلاشگر امروز در 50 سال گذشته بود،دیگر سنگی از این مجموعه خارج نمی شد.

 

وی امیدوار شد: با تلاش پرسنل مجموعه و حمایت بی دریغ نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور حقوق از دست رفته را از طریق قانون احیا می کنیم.

 

رحیمی بافقی با اشاره به پیگیری های مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور برای بدهی های شرکت سنگ آهن به دولت که مبالغ کلانی است و این مطالبات توسط صندوق از دولت تهاتر خواهند کرد،افزود: ما این درخواست را از محمد جواد عسکری داریم که حتما این موضوع را با تمام توان و قدرت انجام دهد و تمام مجموعه سنگ آهن و پرسنل از ایشان حمایت می کنند و همانطور که وعده دادند گندله و پروژه های جوار معدنی را به اتمام خواهد رسید،حمایت خود را از مجموعه سنگ آهن ادامه دهند و مستدام باشد.

 

مدیر عامل شرکت سنگ آهن بافق در پایان از کلیه پرسنل، اعضای شورای تامین شهرستان و اعضای شورای های اسلامی شرکت اعم از سنگ آهن، معدنچیان، شهداب، جهاد نصر تقدیر و تشکر کرد و خواهان شد: ان شاءالله شوراهای ما بتوانند در چهارچوب قانون پیگیر مطالبات و خواسته های قانونی کارگران باشند.

 

وی از نماینده مجلس شورای اسلامی که در این مدت با پیگیری زمینه خوشحالی مردم و کارگران شهر فراهم نمود،تشکر ویژه کرد و امیدوار شد با پتانسیل وی تمام درخواست ها و مطالبات پیگیری شود.

 

رحیمی بافقی خطاب به پرسنل شرکت خواهان شد جریانات گذشته را فراموش کنند و خاطر نشان کرد: من آینده بافق را می بینم و بدنبال توسعه و عمران شرکت و شهر با تلاش شما پرسنل مجموعه هستم و این عوام فریبی نیست. من دست تک تک کارگران را می بوسم و بر این لباس کارگری که بر تن دارم،افتخار می کنم.