امروز : چهارشنبه 1 آبان 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 18822
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 مارس 2019 - 08:26
به مناسبت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا،مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق صبح امروز با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ حبیب حسن زاده مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در ابتدای سخنان خود با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که :(( انقلاب اسلامی هر چه دارد از مجاهدت شهدا و ایثارگران است.)) بیان کرد: هیچ مرتبه ای را نمیتوان برای جایگاه ایثارگران و شهدای انقلاب قائل شد چرا که  فراتر از تصور انسان ها است،همانگونه که فوق تصور انسان است که کسی از بهترین و گرانبها ترین دارایی خود که جان است و دوست دارد در گذر ایام زندگی از آن استفاده کند،بگذرد.

وی با بیان اینکه شهدا تمام هستی خود را دادند تا جامعه زنده و پویا باشد و رو به رشد رود،تصریح کرد: انتظار است مسئولین و دست اندرکاران نظام این مسئله را مد نظر قرار دهند و قبل از اتخاذ هر تصمیمی به تصویر یک شهید نگاه کنند و بیندیشند این شهید که به عرصه نبرد رفت و جان خود را در راه اعتلای اسلام ،انقلاب، قرآن و میهن اسلامی داده است به چه منظوری رفت و با توجه به آن قلم فرسایی کنند.

حسن زاده اظهار تاسف کرد و گفت: امروزه ضعف در سیستم مدیریتی ما بسیار زیاد است و به عقیده من علت دور شدن از فرهنگ شهادت،ایثار و مجاهدت است و باید همه مسئولین نظام را دعوت کرد تا با شهدا همراه شوند و نظام مدیریتی را تبدیل به نظام مدیریتی ایثار،مجاهدت و شهادت کنند، چرا که در دوران جنگ و 8 سال دفاع مقدس دیدیم که فرماندهان بسیج، سپاه و ارتش چه رسالتی بر عهده داشتند.

وی با بیان اینکه شهدا ریاست نمی کردند بلکه امامت می کردند،اظهار داشت: بین این دو تفاوت بسیار است،امام جلو می رود و دیگران را دعوت می کند تا به دنبال او بروند. یعنی خود مرزها را می شکند،جلو میرود و بعد دیگران را در طریقی امن به سمت رشد پیش می برد اما رؤسا می نشینند و تنها می گویند بروید و دیگران را سوق می دهند. باید امروز در جامعه امامت کرد و ریاست را رها کنیم و ارزش ها را مدنظر قرار دهیم.

 مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در پایان سخنان خود گفت: امیدواریم به برکت خون مقدس شهدا این انقلاب که ثمره گرانبهای آنان است، همیشه پا برجا باشد و به دست صاحب اصلی حضرت ولیعصر(عج) سپرده شود و شایسته می دانم این روز را خدمت برادر عزیز رضا دهقانزاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بافق،خانواده های معظم شهدا،ایثارگران،جانبازان و آزادگان تبریک عرض نمایم و بگویم که این انقلاب از برکت مجاهدت های شما به وجود آمد و پایدار است و ان شاءالله به برکت وجود شما استدامت پیدا خواهد کرد.

 

در ادامه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بافق ضمن خوش آمد گویی و تشکر از حضور مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق یاد آور شد: 22 اسفند به فرمان امام خمینی(ره) به نام روز شهدا نامگذاری شد و بنیاد شهید نیز برای خدمتگزاری به خانواده های معظم شهدا تاسیس شد که در جریان انقلاب و دوران دفاع مقدس و بعد از آن شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع وطن این نهاد خدمت رسانی می کند.

وی این روز را به خانواده معظم شهدا و ایثاگران تبریک عرض نمود و افزود: بدون شک خانواده شهدا ارزشمندترین قشر جامعه ما هستند،پدران و مادرانی که ثمره عمر خود را برای انقلاب و اسلام فدا کردند.

دهقانزاده با اشاره به حرکات گروه های تکفیری و داعش در کشور،بیان کرد: همه ما دیدیم که کشور دچار چه جریاناتی شد و بدون شک اگر این شهدا ،ایثارگری،فداکاری و امنیتی که با خون خود برای ما ایجاد کردند نبود،اکنون معلوم نبود کشور در چه شرایطی به سر می برد. بحمدلله کشتی نجات ایران با سکانداری رهبر معظم انقلاب و عنایت حضرت ولیعصر(عج) به سر منزل مقصود خواهد رسید.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بافق در پایان اظهار کرد: امیدواریم با کمک همه دستگاه ها به ویژه شرکت سنگ آهن مرکزی که بیشترین جامعه هدف ما در این مجموعه فعالیت می کنند و با عنایتی که در رأس امور فرهنگی روابط عمومی ها دارند،همکاری خوبی که تا کنون داشته ایم  در آینده نیز خواهیم داشت تا بتوانیم در راستای پیشبرد اهداف شهدا و تفکر آنان ،فرهنگ شهدا، نشر فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر بسیجی در جامعه کوشا و فعال باشیم و در حد توان در جامعه گسترش دهیم.