امروز : شنبه 5 بهمن 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 18828
تاریخ انتشار: چهارشنبه 13 مارس 2019 - 15:27
جلسه تولید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق صبح امروز در دفتر مدیرعامل شرکت با حضور معاونین معدنی، تولید، فنی و مشاوره تامسکو و سرپرستان واحد تولید و استخراج برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ معاونین معدنی، تولید، فنی و مشاوره تامسکو و سرپرستان واحد تولید و استخراج در ابتدای این جلسه گزارشی از عملکرد بخش های خود به مدیرعامل شرکت ارائه دادند

 

 سپس سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع معاونین و سرپرستان شرکت گفت : خوشحالم از اینکه به هدف تولید خود رسیده ایم و فراتر از آن جلو رفته و 5 میلیون تن تولید را با تمام موانع و سختی هایی که در مسیر بوده به تحقق رساندیم و این حاصل تلاش همه بخش ها اعم از تولید، معدن،فنی، حراست و… می باشد و امیدوارم با همدلی و همفکری یکدیگر سال آینده نیز به هدف خود دست یابیم و تولید پایدار داشته باشیم تا فشار از بخش معدنی برداشته شود.

 

وی افزود: با توجه به پایان یافتن عمر چغارت در سال های آتی باید فکری برای جایگزین آن کرد.

 

فلاح مبارکه با اشاره به فعال بودن کمیته رفع موانع تولید شرکت،اظهار داشت: انتظار دارم با ارسال دستور کار توسط این کمیته هر فرد راهکارها و نظرات مربوط به حوزه خود را یادداشت نماید تا در این جلسه مطرح کند و تیمی که از یک مجموعه اعم از معاونت معدنی،فنی و تولید حضور می یابد، از آنجا که مسیر و روند کار مشخصی را طی می کنند، پیش از جلسه به تصمیم واحدی رسیده باشند تا در جلسه پیرامون آن گفتگو کرد.

 

 وی توانمندی نیروهای شرکت را بسیار زیاد عنوان کرد و گفت: ما مهندسین جوان پرکار با پتانسیل بسیار بالایی داریم که باید از ایده ها و توانایی آنان در امر تولید و دیگر زمینه ها استفاده کرد.

 

سرپرست شرکت سنگ آهن بافق در بحث خرید سنگ نیز یادآور شد: در برنامه شرکت مشارکت برای خرید سنگ معادن اطراف را داریم اما باید به آن سرعت بخشید و با جدیت پیگیری خواهد شد. چرا که عمده تولید ما از فرآوری است و حساسیت ما به این واحد به جهت تامین مالی زیاد است.

 

وی در ادامه سخنان خود پیرامون مدیریت انرژی تاکید کرد: در بحث انرژی باید مدیریت داشت، مشکل ما در زمینه آب جدی است و هر گونه مصرف بهینه به نفع شرکت و تولید پایدار است و در بحث برق نیز هر کیلو وات صرفه جویی تاثیر بسزایی دارد.

 

فلاح مبارکه با اشاره به ضرورت ایجاد اورژانس انرژی گفت: ممکن است در ایام تعطیل با مشکل ترکیدگی لوله آب مواجه شویم اما به دلیل نبود نیرو رسیدگی به این موضوع و رفع آن به تاخیر بیفتد و نیاز است با ایجاد اورژانس انرژی مانع از به وجود آمدن چنین مسائلی شویم و همه پیمانکاران و افراد مجموعه موظف هستند در بحث انرژی و فوریت های آن کمک کنند.

 

سرپرست شرکت بر رعایت ایمنی در بخش های مختلف مجموعه به ویژه در زمان تعمیرات تاکید کرد و خواهان شد: به واسطه نگاهی که به بخش ایمنی دارم از همکاران واحد تولید درخواست دارم در بحث تعمیرات نگاه ویژه به بخش  HSE  داشته باشند.

وی نقطه مشترک حوادث فوتی را زمانی دانست که تغییراتی در واحد ها صورت می گیرد و میزان خطر بالا می رود  و افزود: در زمان تعمیرات باید حفاظ گذاری ها و اجرای برنامه های ایمنی و چکاپ های نهایی انجام شود و باید برنامه ای برای انجام این موارد در نظر گرفت

 

فلاح مبارکه در خصوص برنامه تولید در سال 98 عنوان کرد: بهتر است این امر از ابتدای خط صورت گیرد،یعنی وقتی یک برنامه 5 میلیون تنی را می خواهیم تعریف کنیم ابتدا به بخش معدنی برویم که آیا میتواند میزان سنگ مورد نیاز را در اختیار ما بگذارند یا خیر، بعد در بخش تولید وارد شویم. باید بخش معدنی را در کار لحاظ کرد .

 

وی در پایان از حضور تمام معاونین،سرپرستان واحد های شرکت در این جلسه تشکر کرد.