امروز : شنبه 16 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 19091
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 28 مارس 2019 - 10:26
جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم(ص) شرکت سنگ آهن بافق از اعزام بسیجیان این پایگاه به همراه خانواده هایشان در قالب دو دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ حبیب حسن زاده جانشین فرمانده پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) شرکت سنگ آهن بافق با اعلام این خبر گفت : طرح راهیان نور، مصداق نرم افزاری قوی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و خنثی کننده توطئه های نرم استکبار زبون و ایادی شرور آن در منطقه است .

وی با بیان از سر گیری اعزام رهروان شهداء والامقام به سرزمین های نور و رشادت شهداء و ایثارگران اظهار داشت : اجرای طرح اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای شناخت بیشتر از دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از نسلی به نسل دیگر است.

حسن زاده افزود : طرح راهیان نور برای الهام گرفتن پویندگان راه مقدس و نورانی شهداء از رشادتها وایثارگریهای رزمندگان اسلام و تجدید عهد و پیمان با آرمانهای شهداء و مقابله باتهدیدات و تهاجم فرهنگی دشمن ،اجرا می شود.  امروز هجمه‌های فرهنگی فراوانی علیه نظام طراحی می‌شود و در این برهه از زمان هیچ نرم‌افزاری قوی‌تر و بهتر از نرم افزار شهدا در راستای توسعه فرهنگ شهادت و ایثارگری وجود ندارد

وی تصریح کرد : هر فکر و هر مکتبی برای آنکه بتواند استمرار داشته باشد نیاز به توجه به آرمان هایش و ترویج  و زنده نگه داشتن آنها دارد، بدون شک شهادت در گفتمان انقلاب و اسلام  به عنوان یکی از آرمان های اساسی و مهم مطرح است،بنابراین باید شهادت به عنوان عامل دعوت کننده و عنصر بقای انقلاب و اسلام معرفی شود. پس اردوهای راهیان نور ضروری است، چرا که احیاء کننده فرهنگ شهادت، مقاومت و به شکل کلی، احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی می تواند باشد.

جانشین فرمانده پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) ادامه داد : امروز که در تمام اطراف و اکناف میهن اسلامی ما جنگ و ناامنی بیداد می کند، اردوهای راهیان نور می تواند مسبب شکر این نعمت مجهول، یعنی امنیت موجود در نظام جمهوری اسلامی از سوی این کاروان ها و تقویت کننده عرق پاسداری از آن باشد.

حسن زاده بافقی در پایان با بیان اینکه امسال نیز سهم پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) اعزام هشت کاروان راهیان نور به مناطق دفاع مقدس است گفت : در کشوری که خود هدف صهیونیسم، استکبار، داعش و غیره است ، بحمدا… امنیت به شکلی مثال زدنی حاکم است و این را ما مرهون خون مقدس شهداء و ایثارگری های آن ها هستیم. در حقیقت خون شهدا اطفاء کننده آتش ناامنی ها بود و امروز یاد شهدا حافظ امنیت کشور است و در واقع همین اردوهای راهیان نور می تواند باعث ترویج این فکر مقدس برای ایجاد امنیت در منطقه بشود و وقتی دشمن سیل امت مشتاق را از جای جای کشور به سمت مناطق جنگی می بیند در وجودش دلهره درگیر شدن با چنین مردمی نقش می بندد و در حقیقت راهیان نورهمچون رژه جنگی و مایه قدرت نمایی نظام اسلامی در برابر جهان سلطه است.

 

شایان ذکر است؛ صبح امروز دو دستگاه اتوبوس از بسیجیان پایگاه نبی اکرم(ص) و خانواده هایشان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.