امروز : چهارشنبه 1 آبان 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 19195
تاریخ انتشار: شنبه 6 آوریل 2019 - 18:20
سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق:
رضا فلاح مبارکه با بیان اینکه در بین بانوان شاغل در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق افرادی هستند که شایستگی رده های سرپرستی و مدیریتی را دارند تا کمک کار مجموعه باشند،افزود: ما نمی توانیم جامعه بانوان را نادیده بگیریم،بدون شک بانوان توانمند و شایسته ای در شرکت وجود دارند که می توان از ظرفیت آنان استفاده کرد و این موضوع را مدنظر خود داریم تا در جایگاه مناسب از آنان بهره مند شویم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ بانوان شاغل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق صبح امروز با رضا فلاح مبارکه سرپرست شرکت دیدار و ضمن ارائه گزارش فعالیت بانوان مجموعه،پیرامون مسائل،دیدگاه ها،نظرات و پیشنهادات خود به گفتگو پرداختند.

در ابتدای این دیدار رضا فلاح مبارکه ضمن تبریک سال نو امیدوار شد سال 98 که به نام ” رونق تولید ” نامگذاری شده است، همچون سال گذشته تولیدی خوب همراه با سلامت داشته باشیم.

وی رویکرد مدیریت در سال 98 را نگاه به نیروهای با انگیزه، شایسته و باسواد فارغ از نوع قرارداد عنوان کرد تا افراد جوان وارد رده های سرپرستی و مدیریت های شرکت شوند که این موضوع در آینده محقق خواهد شد.

فلاح مبارکه با بیان اینکه در بین بانوان شاغل شرکت افرادی هستند که شایستگی رده های سرپرستی و مدیریتی را دارند تا کمک کار مجموعه باشند،افزود: ما نمی توانیم جامعه بانوان را نادیده بگیریم،بدون شک بانوان توانمند و شایسته ای در شرکت وجود دارند که می توان از ظرفیت آنان استفاده کرد و این موضوع را مدنظر خود داریم تا در جایگاه مناسب از آنان بهره مند شویم.

 

سپس رنجبر مسئول امور بانوان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق با تبریک سال نو و آرزوی سالی پر رونق برای شرکت، گزارشی از اهم اقدامات انجام گرفته در سال گذشته ارائه کرد که اکثر آنان بصورت مشترک با کمیته فرهنگی و روابط عمومی در سطح شرکت انجام گرفته و گفت: همکاری در برگزاری جشن روز کارگر و پیگیری در خصوص تعیین کارگر نمونه از بین نیروهای شرکت با حفظ سهمیه بانوان و تجلیل از آنان،شرکت در راهپیمایی روز قدس،همکاری در برگزاری مسابقات و برنامه های فرهنگی،مذهبی و سیاسی،برگزاری مسابقات ورزشی در بین بانوان شاغل شرکت،برگزاری مسابقات ورزشی در بین بانوان، فرزندان و خانواده های پرسنل شاغل شرکت،برگزاری مسابقات والیبال کارمندی و آمادگی جسمانی،برگزاری اردوهای کوهنوردی در روستاهای اطراف شهرستان بافق با همکاری روابط عمومی و محیط زیست شرکت و … از جمله این برنامه ها بود.

وی در ادامه عناوین برنامه های پیشنهادی سال 98 در بحث بانوان را بیان کرد و افزود: تهیه لباس فرم بانوان شاغل شرکت، برگزاری برنامه های مشاوره و روانشناسی در سطح شرکت،فعالسازی مرکز مشاوره شرکت،نشست با کارشناسان حقوقی برای آشنایی بانوان با مباحث حقوق زنان،ایجاد بانک اطلاعاتی بانوان در شرکت،تجلیل از بانوان شرکت در سالروز میلاد حضرت زهرا(س)،برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی،برگزاری دوره های آموزشی و تفریحی برون شهری،تخصیص دو روز از هفته به ورزش بانوان،ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین بانوان با برپایی ایستگاه های کتابخوانی در سطح شرکت اهم این برنامه ها می باشد.

رنجبر همچنین از سرپرست شرکت درخواست تشکیل کمیته بانوان در شرکت متشکل از 5 نفر از بانوان فعال طی دوره یکساله کرد تا در صورت عدم فعالیت آنان افرادی با انگیزه جایگزین شوند.

در ادامه سرپرست شرکت سنگ آهن در پاسخ به موضوعات مطرح شده در بحث طب کار با پیشنهاد اینکه روزی به نام سلامت خانواده نامگذاری شود تا بانوان به همراه همسران خود برای طب کار به مرکز بهداری آهنشهر مراجعه کنند و در جریان وضعیت جسمانی و سلامت یکدیگر قرار گیرند تا در صورت وجود بیماری نسبت به رفع آن با مراقبت از یکدیگر اقدام کنند، موافقت نمود .

 وی با اعلام موافقت برای فعال شدن مرکز مشاوره و روانشناسی در شرکت،افزود: در سال های گذشته سمینارهایی توسط شرکت برگزار می شد که بسیار با استقبال بانوان مواجه شد و موافقیم این امر مجدد پر رونق تر انجام گیرد.

فلاح مبارکه در بحث شناخت حقوق زنان و خانواده و استفاده از کارشناسان حقوقی با اعلام موافقت خود،بیان کرد: امروزه حق نه گرفتنی و نه دادنی است بلکه یاد گرفتنی است و شما بانوان با دانستن حقوق خود اجازه سوءاستفاده به دیگران حتی در اجتماع را نخواهید داد.

وی در بحث تهیه لباس فرم بانوان شرکت با احترام به تصمیم آنان،گفت: جنس و رنگ پارچه با انتخاب شما باید انجام گیرد و طراحی  نیز در شأن کارکنان شرکت سنگ آهن باشد و ما نیز در بحث هزینه ها کمک خواهیم کرد.

سرپرست شرکت در بحث تجلیل از بانوان با توجه به آنکه در روز کارگر از پرسنل تجلیل می شود،اظهار کرد: با در نظر گرفتن درصد کارگران،  از بانوان نیز به نسبت تجلیل خواهد شود .

 

وی پیرامون ورزش آن را رویکرد شرکت برای حفظ سلامت پرسنل دانست و تصریح کرد: در مراکز جمعیتی که در شرکت وجود دارد، میتوان اتاق های سلامت ایجاد کرد تا در ساعاتی که پرسنل وقت آزاد دارند،دقایقی را به امر ورزش بپردازند.

فلاح در خصوص ترویج کتابخوانی و ایجاد ایستگاه هایی در این زمینه با اعلام موافقت خود گفت: بخش کتابخوانی را با استفاده از کتاب های به روز با همکاری روابط عمومی شرکت ایجاد خواهیم کرد.

وی پیرامون تشکیل کمیته بانوان تاکید کرد: نگاه من جنسیتی نیست بلکه کارآیی نیرو است و در آینده خواهید دید آنان که شایستگی داشته باشند در جایگاه مناسب روی کار خواهند آمد.