امروز : چهارشنبه 30 مرداد 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 19554
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 25 آوریل 2019 - 19:28
در پنجمین روز از هفته سلامت " نمایشگاه سلامت " توسط شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان در پارک تفریحی آهنشهر افتتاح شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ به مناسبت هفته سلامت و شعار امسال ” مراقبت های اولیه بهداشتی، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت ” نمایشگاه سلامت توسط شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان در پارک تفریحی آهنشهر با حضور مسعود دانشی رئیس شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان ولیعصر(عج) بافق، ابراهیم غلامرضا پور مدیر  HSEشرکت سنگ آهن، علی محمد رنجبر سرپرست آهنشهر،سید علیرضا حسینی مدیر رفاه و خدمات شهرک آهنشهر و جمعی دیگر از مسئولان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافق در حاشیه این مراسم گفت: نمایشگاه سلامت در پنجمین روز از هفته سلامت در راستای سلامت شهروندان و ارائه خدمات به آنان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه بصورت نمادین مجموعه فعالیت هایی که در مراکز خدمات جامع شهرستان انجام می شود،در این نمایشگاه آورده شده افزود: غرفه های سلامت شامل خدمات پزشک،دندانپزشک،مشاوره تغذیه،روان،مراقبت بیماری ها و… می باشد. ضمن اینکه خدماتی را به مردم شهرستان نیز ارائه می کند.

دانشی امیدوار شد این مجموعه عاملی باشد برای مراجعه بیشتر مردم به مراکر خدمات جامع سلامت و انجام مراقبت و ثبت در سامانه سیب که تا کنون برای 90 درصد از مردم این کار انجام گرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بافق با بیان اینکه حدود 15 الی 20 درصد از مردم این شهرستان مبتلا به دیابت یا پری دیابت هستند،اظهار کرد: 20 الی 25 درصد مردم نیز مبتلا به فشار خون هستند و به همین میزان افزایش چربی خون دارند.

 

شایان ذکر است؛ نمايشگاه سلامت در تاريخ ٥ و ٦ ارديبهشت ٩٨  از ساعت ١٧ تا ٢٢ در پارک تفريحی آهنشهر بصورت رایگان آماده ارائه خدمات به شهروندان عزیز می باشد.