امروز : جمعه 22 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 19578
تاریخ انتشار: شنبه 27 آوریل 2019 - 12:26
مدیر روابط عمومی شرکت سنگ اهن مرکزی بافق:
حبیب حسن زاده بافقی از نمایشگاه سلامت در دومین روز از برگزاری آن در پارک تفریحی آهنشهر بافق بازدید کرد .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ مدیر روابط عمومی شرکت سنگ اهن مرکزی بافق ضمن آشنا شدن با فعالیت های غرفه های موجود از هم کسانی که در این نمایشگاه مجدانه و با تلاش بی وقفه در حال خدمتگزاری به بازدید کنندگان بودند  تقدیر و تشکر نمود و عمل آنان را یک کار جهادی و مقدس قلمداد نمود و اظهار داشت : آنهائی که در مسیر سلامت جامعه و مردم گام و قدم بر می دارند بی شک میدان دار یک جهاد مقدس هستند که ارزش آن قابل بیان نیست .

وی در ادامه اظهار داشت : بدون تردید «هفتۀ سلامت» فرصت مغتنمی است تا با بیان اهمیت و جایگاه بسیار مهّم و سهم آن در تحقق توسعۀ پایدار، بر مشارکت مردم و همراهی مجموعه نهادهای حاکمیتی و اجرایی تأکید شود. از طرفی این هفته فرصتی است تا با نگاه مجدد و بازنگری به توانمندی­ها؛ دستاوردها و انتظارات موجود برای پاسخگویی منطقی و شایسته به مردم، بازتوانی مضاعف و در قالب یک برنامۀ منسجم و کلان، همراه با سایر دستگاه­های مسئول در مسیر تحقق سلامت مردم، گام برداریم .

حسن زاده بافقی افزود:  پوشش همگانی بهداشت متضمن این نکته است که تمامی افراد و جوامع بتوانند در هر زمان و هر مکانی که به خدمات بهداشتی با کیفیت نیاز داشته باشند، بدون بار مالی به آن دسترسی داشته باشند. این امر شامل طیف وسیعی از خدمات مورد نیاز در سراسر عمر از ترویج  و ارتقا سلامت تا پیشگیری ، درمان ، بازتوانی و مراقبتهای تسکینی است و به بهترین نحو بر پایه یک سیستم قوی مراقبتهای  بهداشتی اولیه، قابل عرضه می باشد.

 

اول تا هفتم اردیبهشت ماه هر سال به عنوان هفته ملی سلامت نامگذاری شده است؛ این هفته فرصتی است برای پاس داشتن سلامتی و همچنین یادآوری این نکته به رهبران جهان که همه افراد باید در موقع لزوم به مراقبت‌های بهداشتی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند شعار هفته سلامت امسال «مراقبت¬‌های بهداشتی اولیه، راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» انتخاب شده است.

شرکت سنگ آهن مرکزی در این راستا اقدامات ذیل را انجام داده است:

1-برگذاری نمایشگاه سلامت در پارک آهنشهر با همکاری مرکز بهداشت شهرستان بافق در قالب 6 غرفه پزشک ، دندانپزشک ، مبارزه با بیماری ها،بهداشت محیط و حرفه ای ، بهداشت خانواده ، مشاوره روانشناسی و تغذیه و آموزش احیا به شهروندان در فضای پارک برگزار گردید که حدود 2000نفر بازدید کننده و 1000نفر از خدمات استفاده کردند

2 برگزاری کارگاه پیشگیری از بلایا توسط کارشناس ایمنی شرکت سنگ اهن در مدرسه شهید بهشتی آهنشهر 

3غربالگری تست قند و فشار خون توسط پرسنل اورژانس در محل اداره مرکزی و ورودی شرکت سنگ آهن

4-پخش کلیپ با مضامین بهداشتی و تغذیه ای قبل از پخش فیلم در سینما قدس آهنشهر

5-نصب پوستر و بنر درسطح شرکت و شهرستان