امروز : جمعه 22 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 19615
تاریخ انتشار: دوشنبه 29 آوریل 2019 - 20:53
سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق به مناسبت روز جهانی کار و کارگر پیام تبریکی صادر نمود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ رضا فلاح مبارکه در پیامی 11 اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر را به قشر زحمتکش کارگر شهرستان به ویژه کارگران خدوم و پرتلاش شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تبریک عرض نمود.

متن پیام به شرح ذیل می باشد:

 

امام صادق ( علیه السلام ) :

اَلکادُّ عَلَی عِیالِهِ کَالْمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللهِ

کسی که خود را برای روزی خانواده‌اش به زحمت می‌اندازد و کار می‌‌کند مانند رزمنده ‌است که در راه خدا می‌جنگد .

                                                                                                                                 کافی، ج۵، ص۸۸

جایگاه کار و کارگر در آموزه های اصیل، غنی و متعالی اسلام ناب محمدی(ص)چنان مورد توجه ویژه و خاص است که قداست کار و مجاهدت را تا مرتبه اعلای شهادت و جهاد در راه خدا اعتلا بخشیده است.

کارگران، این سنگربانان عرصه‌های اقتصادی، جامعه ای عزتمند، با کرامت و داراي منزلت و به عنوان قشری ارزشمند و گرامی در ایران اسلامی محسوب می شوند و نقش کليدي در اقتصاد مقاومتي و مقابله با تحريم‌ها داشته و دارند.

این روز ، روز سپاس از مردان و زنانی است  که با مهر کار می کنند تا شوق زیستن را در همنوعان خویش زنده نگه دارند و رفاه و آسایش هم میهنان را فراهم آوردند و امروز پيشرفت روز افزون کشورمان، در همه ابعاد به ویژه توسعه اقتصادی، در گرو مهارت آموزی، بازآموزی مهارت های فنی و حرفه ای، توانمندي،  استعداد و نوآوري کارگران  است و آنان بايد براي تحقق شعار سال که به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ” رونق تولید ” مزين شده است، با داشتن دغدغه افزايش تولیدات داخلي، توان رقابت اجناس داخلي را با همتای خارجي ارتقا دهند.

در ایران اسلامی، يکي از دغدغه هاي اصلي مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راس آنان رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری، رفع نگراني جهت مشکل کارگران، اشتغال زایی و تسهيل در امور سرمايه گذاري برای ایجاد شغل و رونق اقتصادی بوده است.

شهرستان دار الشجاعه بافق براي ايجاد کار و اشتغال، ظرفيت هاي مهمي در حوزه هاي؛ کشاورزي، صنعت، معدن،  گردشگري و نيروي انساني دارد و بايد براي ايجاد شغل ، بیش از گذشته تلاش کرد که در این راستا، در سال های اخیر در جهت ایجاد اشتغال و ارزش افزوده تولیدات معدنی اقدام های مهمی بویژه در روند رو به رشد و پیشرفت فیزیکی طرح های توسعه انجام شده است که با توکل بر خداوند امسال شاهد اتفاقات خوبی در بستر این طرح های صنعتی خواهیم بود.

اينجانب  با گرامیداشت دوباره روز کار و کارگر و ادای احترام به شهدای کارگری و متوفیان این عرصه، و تکريم کارگران از تلاش هاي کارگران عزيز چغارت و ايران عزيز عموماً ، تقدیر و تشکر نموده و ضمن دعوت همگان به هم افزایی بیشتر در عرصه وحدت و همدلی و یکپارچگی و پرهیز از حاشیه های محنت آور، این روز گرامی را به آنان خانواده هاي محترمشان تبريک عرض مي نمايم.

سعادت و توفیق همگان را در راستای خدمت رسانی به مردم شریف، فرهیخته و فرهنگی شهرستان بافق و بویژه سخت کوشان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق از خداوندگار منان خواستار و خواهانم.

                                                                                    رضا فلاح مبارکه

                                                   سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق