امروز : چهارشنبه 1 آبان 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 19753
تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 می 2019 - 10:01
مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق:
حبیب حسن زاده بافقی با بیان اینکه پرچم هلال احمر را بیشتر در هنگام بروز حوادث مشاهده می کنیم،گفت: هلال احمر در هنگام حوادث پیشتاز و در خدمت مردم است و نه تنها هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی بلکه در تمامی صحنه ها حضور مقتدرانه دارد.اهداف عالی هلال احمر منطبق بر تعالیم اسلام است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ حبیب حسن زاده بافقی مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق صبح امروز به مناسبت 18 اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با محمد رضا فتاحی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

 

حبیب حسن زاده در ابتدای سخنان خود  این روز را به محمد رضا فتاحی بعنوان سکاندار جمعیت هلال احمر در این شهرستان و نیز امت قهرمان ایران و خدمتگزاران بی منت و صادق جمعیت هلال احمر که همواره آماده خدمت رسانی هستند،تبریک گفت .

وی با بیان اینکه پرچم هلال احمر را بیشتر در هنگام بروز حوادث مشاهده می کنیم،گفت: چرا که در هنگام حوادث هلال احمر پیشتاز و در خدمت مردم است و نه تنها هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی که حاصل قهر طبیعت است مانند سیل، زلزله، طوفان، قحطی،خشکسالی و … بلکه در سفرهای نوروزی، سفرهای زیارتی مردم چون پیاده روی اربعین و پیاده روی زائران علی ابن موسی الرضا(ع)، هلال احمر حضور دارد. در مراسم مختلف و هنگامی که نیازمندان نیاز دارند دست مهری به سویشان بلند شود، این هلال احمر است که در صحنه است.

مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن افزود: هلال احمر بدون اینکه منتی داشته باشد، انسان را محترم می داند، حتی اگر نیازمند باشد. انسان از نظر اسلام شخصیتی والا دارد تا جایی که خداوند می فرماید: “ما انسان ها را گرامی داشته ایم و بر بیشتر موجودات فضیلت داده ایم”.

وی با بیان اینکه هلال احمر همواره با دیده احترام به انسان می نگرد،اظهار داشت: اگر به سوی مدد رسانی و کمک رسانی می رود با این نگاه که فرد همه هستی خود را از دست داده، به دیده احترام به وی می نگرد که بر این اساس شعار هلال احمر شعار مهربانی است.

حسن زاده اهداف هلال احمر را منطبق بر تعالیم اسلام عنوان کرد و با اشاره به جایگاه و نگاه ویژه خداوند متعال به انسان،اضافه کرد: خداوند متعال انسان ها را دوست می دارد؛ آن هایی که در پرتو تعالیم اسلام شخصیتی پیدا کرده اند که با مراجعه به قرآن کریم موارد ذکر شده چون خدا نیکوکاران را دوست دارد، خدا پرهیزگاران را دوست می دارد، خدا پاکیزگان را دوست می دارد، عدالت پیشگان، شکیبایان، توکل کنندگان، جهادگران را دوست دارد. مومن هم خدا را دوست دارد و مومنان نسبت به بندگان خدا هم مهر و محبت دارند.

وی هلال احمر را حلقه واسطه میان مردم مومن و انسان نیازمند دانست و گفت: امروز ملت قهرمان ایران دست احسان را به سوی مردم مظلوم یمن بلند کرده اند که براساس نقشه اسرائیل خبیث و شیطان بزرگ، ظلم های بسیاری در حق مردم مسلمان مومن و سردمداران تاریخ اسلام روا می دارند. بمباران این کشور و از بین بردن زیر ساخت های بنیادین و آواره ساختن مردم و کشتن زنان و کودکان بزرگترین ظلم به دست کسانی است که داعیه اسلام دارند و این مایه شرمساری است.اسلام دین محبت، احسان و نیکوکاری است. در حالی که آن ها در دنیا چهره اسلام را این گونه نشان می دهند.

مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن در پایان ضمن اعلام همراهی شرکت سنگ آهن مرکزی با جمعیت هلال احمر، از خداوند متعال برای ۴۶۰ شهید هلال احمر در جنگ تحمیلی، شهدای انقلاب و دفاع مقدس و نیز امام راحل (ره) مراتب عالیه را خواستار شد

 

در ادامه رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق ضمن خوش آمدگویی از مدیریت شرکت سنگ آهن و معاونین وی که در تمامی رویدادها به ویژه سیل اخیری که در مناطق مختلف کشور به وقوع پیوست و تلاش ها و کمک های این مجموعه و دیگر ادارت و مردم تشکر و قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه بخش اعظمی از شهرستان را پرسنل شرکت سنگ آهن پوشش می دهند،خواستار مساعدت برای ایجاد خانه داوطلبین هلال احمر در مجموعه سنگ آهن شد.

فتاحی جمعیت هلال احمر را جدا از مجموعه شرکت سنگ آهن ندانست و گفت: در این راستا دست نیاز خود را بسوی همه عزیزان دراز میکنم و امیدواریم با تعامل و همکاری یکدیگر اتفاقات خوبی در شهرستان و فراتر از استان بیفتد و بتوانیم گام های موثری را برداریم.

در پایان این دیدار کارت عضویت و لباس هلال احمر از سوی محمد رضا فتاحی به مدیریت روابط عمومی شرکت سنگ آهن آهن مرکزی ایران به عنوان پیشکسوت جمعیت هلال احمر اهدا شد و از حمایت ها و حسن توجه مدیر و مجموعه روابط عمومی تشکر و قدردانی شد.