امروز : جمعه 22 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 20364
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 جولای 2019 - 08:08
جلسه شورای معاونین صبح روز گذشته با حضور مدیران و معاونین شرکت در دفتر کار مدیر عامل برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ در ابتدای این جلسه سید مصطفی فخری مدیر حوزه مدیر عامل صورتجلسه و مصوبات قبلی را پیگیری و بررسی نمود و در ادامه معاونین به شرح عملکرد سه ماهه حوزه خود پرداختند.
ابراهیم غلامرضا پور مدیرHSE شرکت در بحث ایمنی با بیان اینکه از آغاز سال 98 تا کنون حدود 3 هزار و 115 مورد شناسایی مخاطرات و ارزیابی ریسک ها انجام گرفته،گفت: این رقم در سال گذشته 2 هزار و 756 مورد بوده است.
وی با اشاره به تدوین دستورالعمل های ایمنی شغل نیز افزود: 76 مورد دستورالعمل تهیه شده و درخصوص حوادث نسبت به سال گذشته با کاهش آن مواجه بودیم و تنها 10 روز کاری دست رفته داشته ایم.
غلامرضا پور یادآور شد: بحث مانورها،اطفاء حریق و تعداد مغایرت هایی شناسایی شده نیز در حال انجام است.
وی در زمینه بهداشت با بیان اینکه در سه ماهه اول سال 10 هزار و 301 نفر ویزیت پزشک شدند،اظهار کرد: یک هزار و 100 نفر در حوزه طب کار معاینه شده اند و از این میزان 4 درصد به دیابت، 5 درصد فشار خون، 6 درصد مشکل تنفسی و مابقی دچار سایر بیماری ها بودند.
مدیر HSEشرکت در بحث اجرای طرح ملی کنترل فشار خون که 2 هزار و 300 نفر شرکت کردند،خاطرنشان کرد: نتایج برای مرکز شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسال شده و همچنین در خصوص داروخانه آهنشهر مجوزها اخذ شده و با راه اندازی آن به کلیه پرسنل خدمات ارائه خواهد شد.
وی در زمینه محیط زیست نیز گفت: حفظ شرایط محیط زیستی از جمله اقداماتی بوده که با اعلام نتایج آن به محیط زیست استان صحه بر عملکرد ما در بحث مدیریت پسماند،آلودگی هوا،خوداظهاری و نمونه برداری ها از بخش های مختلف شرکت صورت گرفته و طبق آمار داده شده در سال 94 به اداره کل محیط زیست استان بیش از 205 میلیارد تومان در حوزه محیط زیست ارسال هزینه شده و به عنوان مدارک مثبته از ما پذیرفته شده است.
غلامرضا پور در پایان سخنان خود طی درخواستی از مدیر عامل شرکت با توجه به راه اندازی گندله سه چاهون بر نیاز یک دستگاه آمبولانس با تیپ B تاکید کرد و خواهان مساعدت برای خرید آن شد.
همچنین شیخشاب مشاور مدیرعامل نیز گزارشی از اقدامات و پیگیری های صورت گرفته در خصوص سودهی آگلومراسون براساس چند سناریوی تعیین شده در سال 97 و 98،تحلیل ساختار آگلومراسیون و نیروی انسانی آن،احیای جایگاه تحقیقات با توجه به دید مثبت مدیرعامل شرکت، مطالبی را ارائه کرد.
سپس مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در پاسخ به موضوعات مطرح شده با اشاره به بحث تجمیع خدمات رفاهی گفت: شارژ غذا تنها مربوط به نیروهای زیر مجموعه هر قسمت است.
وی در خصوص نامه های ارجاع شده به معاونت ها و مدیریت ها خواهان پاسخ به موقع به مرسولات شد.
فلاح در بحث آب که مشکلی فراگیر در کشور است و با توجه به کویری بودن این منطقه و رگ حیاتی شرکت که به دست خارج از شهرستان است،تاکید کرد: باید مصرف بهینه آب داشت و از طرح ها و ایده های کاهش مصرف آب برای رفع نواقص استفاده نمود و کمک به تقویت آن کرد.
وی در خصوص تولید بالاست با یبان آنکه سنگی برای دانه بندی نداریم،افزود: همکاران ما در واحد خردایش اقدام به تولید بالاست کردند و شرکت توان گستر بافق نیز تقاضای 300 هزار تن داده است و این باعث خرسندی است که فضای کارخانه و نیروها را زنده نگه داریم. چند درخواست خرید آگلومره نیز شده است که شیخشاب و مجموعه مالی و بازرگانی شرکت می توانند در بحث قیمت و فروش آن کار کنند.

مدیرعامل شرکت در زمینه سد باطله نیز گفت: طی هفته آینده و عقد قرارداد با پیمانکار جدید این موضوع را حل خواهیم کرد.
همچنین در خصوص برگزاری مجمع اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی صورت گرفته این امر در اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی شود.
وی در بحث حوزه منابع انسانی و استخدام نیرو اظهار کرد: وقتی سایر سازمانها و ارگان ها را مورد بررسی قرار می دهیم،می بینیم فردی که استخدام می شود بر اساس شرایط است و ما این موضوع را بارها بیان کردیم که وقتی فردی با مدرک تحصیلی مشخص استخدام می شود تنها در یک مقطع بالاتر می تواند ادامه تحصیل دهد و مزایای آن را دریافت کند، اما متاسفانه در شرکت، فرد با گذراندن چند مقطع بالاتر خواهان پست کارشناسی می شود و این را باید لحاظ کرد.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن در پایان از مدیران مجموعه خواهان شد سلسله مراتب را رعایت و بر قراردادهای حوزه خود نیز نظارت داشته باشند.

لازم بذکر است، در پایان این جلسه به تمامی مدیران و معاونین کتاب ” چطور نه بگوییم ودر جواب بله بشنویم ” به نویسندگی ویلیام یوری و مترجم فرخ بافنده اهدا شد.