امروز : دوشنبه 28 بهمن 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 20579
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 آگوست 2019 - 12:52
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق:
رضا فلاح مبارکه در نشست اعضای شوراهای کارگری تاکید کرد: نگاه ما اکنون باید به سمت جلو باشد، رونق تولید هدف ما است و باید یکدیگر را در این مسیر کمک کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ نشست اعضای شوراهای کارگری با مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق و نماینده مجلس شورای اسلامی عصر امروز در هتل نیکان برگزار شد.

در ابتدای این نشست اعضای شوراهای کارگری نقطه نظرات و سوالات خود را در خصوص مسائل کارگری شرکت بیان و در ادامه مدیرعامل و نماینده مجلس شورای اسلامی به سوالات و موضوعات مطرح شده،پاسخ دادند.

رضا فلاح مبارکه در آغاز پیرامون جمله ای از وی که توسط یکی از رسانه های داخلی با این مضمون ” همشهریان من کار کن نیستند ” بیان کرد: این سخن من ابتدا و انتهایی داشت که متاسفانه کامل قید نشد. در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که ” چرا در گندله سه چاهون نیروی های پاره وقت بافقی جذب نمی کنید ؟ ” بیان کردم:(( من نیز در این خصوص گلایه داشتم اما پیمانکاران می گویند بافقی ها 7 صبح به محل کار می آیند و ساعت 2 بعدازظهر میخواهند در خانه های خود باشند، ولی نیرویی که در کمپ مشغول به کار است از اول صبح تا 7 عصر کار می کند. ))

وی در خصوص عدم پرداخت حق جذب از اول قرارداد نیروها توضیح داد: بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت و تاریخ مشخص شده، حق جذب برای نیروهای روزمزد دائم از اول فرودین 98 است و قرارداد های دیگر باید مبلغ قید شده در آن را دید،ما حتی الویت را برای دادن حق جذب به جای پرداخت کامل هزینه سفر قرار دادیم تا این برقرار باشد.

مدیرعامل شرکت در بحث روز مزد شدن پیمانکاران اظهار داشت: یکی از دغدغه های من همین موضوع است و این کار بزرگ زمانبر و جزء ایده های من می باشد و این یکی از دلایل تجمیع نیروهای انسانی در شرکت است تا زمانی که این امر اتفاق افتاد با یک شرکت مواجه باشیم.

وی پیرامون موضوع بیمه تکمیلی که دغدغه پرسنل است،توضیح داد: مناقصه ای با دعوت از همه بیمه ها برگزار شد و این امر فرآیند قانونی خود را طی خواهد کرد، اما درخواست زمان برای کارهای کارشناسی شد و ما نیز 2 هفته آن را تمدید کردیم و در این فاصله با ارسال نامه ای به بیمه ایران درخواست تمدید قرارداد کردیم و نیروها دغدغه این موضوع را نداشته باشند. با انجام مناقصه شرکتی مشخص خواهد شد و همه میتوانند به نسبت مساوی از آن استفاده کنند.

فلاح در ادامه با بیان اینکه نتایج گندله تا 2 شهریور اعلام خواهد شد،افزود: 3 برابر ظرفیت اسامی آنان به بیمه تامین اجتماعی ارسال خواهد شد تا افرادی که در سال 98 استخدام شرکتی هستند، مشخص و مابقی برای مصاحبه خواهند رفت و براساس چارت سازمانی به مرور زمان و براساس نیاز این نیروها جذب خواهند شد .

وی در پاسخ به اینکه حق ماندگاری برچه اساسی است،گفت: سابقه کار،شغل و مدرک تحصیلی آیتم های موثر است.

مدیرعامل شرکت در خصوص استفاده از شوراهای پیمانکاری در کمیته ها تصریح کرد: در کمیته ها بحث های تخصصی مطرح می شود و دیدگاه ما به هیچ عنوان نوع قرارداد و جنسیت نیست و اگر بدانیم نیرویی توانمند است حتما از آن استفاده خواهد شد و این را نیز اثبات کردم و در آینده نیز شاهد حضور آنان در پست های مدیریتی خواهید بود و ما این دیوار که مانع از رشد افراد بود شکستیم.

وی در بحث جاده چغارت – سه چاهون که نه تنها شرکت سنگ آهن که مردم بهاباد نیز میتوانند از آن استفاده کنند،تاکید کرد: پیگیر هستیم تا زودتر از 2 سال آینده زیرسازی آن را به پایان برسانیم و برای عملیات آسفالت به راه و شهرسازی تحویل دهیم.

فلاح پیرامون اصلاح چارت سازمانی گفت: این موضوعی نیست که هر ساله باشد بلکه هر چند سال یکبار با توجه به تغییراتی که در شرکت به وجود می آید با الویت فنی،تولید و معدنی انجام میگیرد و از سویی بخش هایی که جدید می آید مانند گاز،باید برای آن چارتی تعریف شود و این امر زمانبر است.

وی تامین خوراک چغارت را دغدغه همه مسئولان شهرستان و استان دانست که بصورت جدی پیگیری می شود و اقدامات خوبی در این راستا انجام گرفته است.

مدیر عامل شرکت در خصوص معدن دی 19 که 60 کیلومتر جاده آن آسفالت و تنها 4 کیلومتر باقیمانده که در شهریور ماه نیز عملیات آسفالت آن آغاز می شود،افزود: کار اکتشافی معدن دی 19 آغاز شده و قرارداد 8 میلیارد و 300 میلیون تومانی بین شرکت سنگ آهن و کویر یوزه دره انجیر بسته شده که 50 درصد آن برای شرکت و 50 درصد دیگر برای چادرملو است و کار در حال انجام است تا پروانه بهره برداری آن گرفته شود. حدود 130 تا 190 متر آبرفت روی معدن داریم و 3 سالی طول خواهد کشید تا آن برداشته و شروع به استخراج کنیم.
وی پیرامون مطلبی که اخیرا در سایت ” ماین نیوز ” مبنی بر افت 56 درصدی تولید سنگ دانه بندی در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق و 7 درصدی کنستانتره منتشر شده،توضیح داد: شرکت دیگر سنگ آهن دانه بندی تولید نمی کند و تنها 200 هزار تن برای آگلومراسیون تولید می شود، زیرا به ضرر شرکت است و ما میتوانیم با کنستانتره کردن به سنگ ارزش افزوده دهیم که به نفع ما هست. در خصوص افت 7 درصدی کنستانتره نیز تعمیرات 15 روزه ای بود که موکول به سال جاری شد و این امر سبب کاهش شد.

فلاح مبارکه در پایان سخنان خود تاکید کرد: نگاه ما اکنون باید به سمت جلو باشد، رونق تولید هدف ما است و باید یکدیگر را در این مسیر کمک کنیم.