امروز : چهارشنبه 1 آبان 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 20954
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 سپتامبر 2019 - 21:32
به مناسبت 24 شهریورماه روز جهانی پاکسازی طبیعت و در جهت حفظ و جلوگیری از تخریب محیط زیست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق با همکاری واحد خدمات رفاهی و امور اجتماعی شرکت اقدام به جمع آوری و پاکسازی زباله های اطراف کارگاه ها،بهداری و پارک آهنشهر نمود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ 24 شهریور ماه برابر است با 15 سپتامبر روز جهانی پاکسازی زمین، میلیونها داوطلب در اکثر کشور جهان در این روز دست به دست هم داده و کره زمین را از آلودگی ها و زباله ها پاکسازی می کنند. این بزرگترین رویداد جهانی می باشد که تاکنون برای حفاظت از کره زمین انجام گرفته است.

این ایده برای نخستین بار سال ۲۰۰۸ در استونی تحت عنوان «Let’s Do It» برگزار شد و چهار درصد از ساکنان این کشور در آن مشارکت کردند. در جریان این عملیات که بعدها به کشورهای دیگر اروپا نیز سرایت کرد بیش از 10 هزار تن زباله جمع آوری شد.

از دیگر اهداف برپایی روز جهانی پاکسازی زمین معطوف کردن توجه جامعه جهانی به خطرات ناشی از انباشت زباله و برانگیختن حس مسئولیت برای پاکسازی زمین از زباله هایی است که هیچگاه تجزیه نمی شوند. روز جهانی پاکسازی زمین در حال حاضر در 157 کشور جهان گرامی داشته می شود.

در ۱۵ سپتامبر، داوطلبان و افراد دغدغه مند و مسئولیت پذیر در قبال محیط زیست و حفاظت از کره زمین، برای رهایی سیاره از زباله و مدیریت جمع آوری زباله های پلاستیکی از سواحل، رودخانه، جنگل ها ،خیابان ها و محل اطراف زندگیشان گرد هم می آیند تا زمین را به سیاره ای تمیز و سالم تبدیل کنند.

در همین راستا شرکت سنگ آهن مرکزی بنا بر رسالت و خط مشی خود در جهت حفظ و جلوگیری از تخریب محیط زیست و همچنین گرامیداشت روز جهانی پاکسازی طبیعت و ترویج فرهنگ محیط زیست، با همکاری محیط زیست و واحد خدمات رفاهی و امور اجتماعی شرکت اقدام به جمع آوری و پاکسازی زباله های اطراف کارگاه ها،بهداری و پارک آهنشهر نموده تا بتواند گام مؤثری در این زمینه بردارد.