امروز : چهارشنبه 1 آبان 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 21168
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 سپتامبر 2019 - 15:43
به مناسبت 7 مهرماه روز ایمنی و آتش نشانی، اولین دوره مسابقات آتش نشانی شهرستان به میزبانی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در محل پایگاه چغارت برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ اولین دوره مسابقات آتش نشانی شهرستان بافق صبح امروز با حضور مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق،مدیر ایمنی و HSEو مدیران و معاونین شرکت،رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان و جمعی دیگر از مسئولان در محل پایگاه آتش نشانی چغارت برگزار شد.

غلامرضا پور مدیر ایمنی و HSEشرکت در ابتدا ضمن خوش آمدگویی به مدیران و معاونین و دیگر حاضرین در این برنامه، با تبریک روز ایمنی و آتش نشانی به تلاشگران این عرصه به ویژه پرسنل این واحد در شرکت سنگ آهن مرکزی، برای همه آنان آرزوی موفقیت کرد.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را استفاده از ظرفیت و پتانسیل های شهرستان در زمان وقوع حوادث مختلف عنوان و تاکید کرد:  آتشنشانی یک کار نیست، بلکه عشق است و آنان که در این عرصه قدم می گذارند با خلوص نیست به فعالیت می پردازند.

در ادامه رضا فلاح مبارکه مدیر عامل شرکت سنگ آهن ضمن خیر مقدم به میهمانان حاضر و مدیران و معاونین شرکت در اولین دوره مسابقات آتش نشان شهرستان به میزبانی این شرکت امیدوار شد برگزاری این دوره از مسابقات منجر به آمادگی هر چه بیشتر آتش نشانان برای خدمت رسانی و ایجاد یک تیم مدیریت بحران قوی در شهرستان باشد.

وی ضمن تشکر از مدیر اچ اس ای شرکت به جهت برگزاری این مسابقات،افزود:  این مسابقات باید هر ساله و پررنگ تر از سال گذشته با حضور تعداد بیشتری از تیم های آتش نشانی برگزار شود.

غلامرضا پور در حاشیه این مراسم در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات بیان کرد: 7 مهرماه، به نام روز آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است و تلاش می شود با اقداماتی از زحمات آتش نشانان و پرسنل واحد ایمنی که در عرصه صنعت و معدن فعال هستند تشکر شود. این مسابقه به منظور ارزیابی سطح کیفی و آمادگی جسمانی نیروهای آتش نشان برگزار شده است.

وی افزود: طی صحبت با مدیرعامل شرکت و موافقت وی، این مسابقه را با حضور 4 پایگاه آتش نشانی شرکت در چغارت،گندله سازی،سه چاهون و آهنشهر و دعوت از تیم های سطح شهرستان،به میزبانی شرکت سنگ آهن در محل پایگاه چغارت برگزار نمودیم.

مدیر اچ اس ای شرکت سنگ آهن با بیان اینکه 9 تیم برای حضور در این دوره از مسابقات اعلام آمادگی کردند،گفت:  تیم ها از ذوب روی،فلات مرکزی،کارخانجات لکوموتیو،فسفات آسفوردی،شرکت سنگ آهن و… می باشند که سطح آمادگی آنان در این مسابقات محک زده خواهد شد و در نهایت یک تیم به عنوان منتخب معرفی می شود تا در صورت بروز هر گونه حادثه ای از خدمات این پایگاه ها در سطح شهر استفاده کنیم.

این دوره از مسابقات در 4 آیتم برگزار شد که در پایان تیم آتشنشانی فسفات آسفوردی مقام اول،تیم چغارت مقام دوم و تیم گندله حائز مقام سوم شد.

همچنین تیم های فلات مرکزی،کارخانجات لکوموتیو (الف)،آهنشهر،سه چاهون،کارخانجات لکوموتیو (ب) و ذوب روی بافق به ترتیب مقام های چهارم تا نهم را کسب نمودند که به همه تیم های جوایزی اهدا شد.

گفتنی است ؛ داوری این دوره از مسابقات به عهده آقایان باقری، عسکریان و ندافیان بود که تیم منتخب این مسابقه توسط باقری کارشناس ارشد آتش نشانی شهرداری تهران به فرمانداری شهرستان بافق معرفی می شود.

لازم به ذکر است؛ در تاریخ  15 و 16 مهرماه سیزدهمین دوره مسابقات آتش نشانی معادن ایران در گل گهر سیرجان با حضور ۱۷ تیم برگزار خواهد شد که تیم منتخب شرکت سنگ آهن در این دوره از مسابقات حضور خواهد داشت.