امروز : شنبه 5 بهمن 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 21631
تاریخ انتشار: جمعه 18 اکتبر 2019 - 13:42
به همت واحد محیط زیست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق؛
به مناسبت هفته کودک و هفته تربیت بدنی و ورزش، دفتر محیط زیست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق با همکاری اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان و گروه آموزشی ماریتا اقدام به برگزاری اردوی یک روزه طبیعت گردی در منطقه حفاظت شده کوه بافق نمود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ به مناسبت هفته کودک و هفته تربیت بدنی و ورزش، اردوی یک روزه طبیعت گردی در منطقه حفاظت شده کوه بافق از سوی دفتر محیط زیست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق با همکاری اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان و گروه آموزشی ماریتا برگزار با حضور 32 نفر از محیط یاران منتخب آموزشگاه خیری ابراهیمی به همراه آموزگاران و مربیان آنان و تعدادی از محیط بانان، همیاران محیط زیست و امدادگران هلال احمر برگزار شد.

 در این برنامه محیط یاران کوچک از دره گزوییه و پاسگاه محیط بانی ارسستان واقع در قلب منطقه حفاظت شده کوه بافق دیدن نمودند.

محیط یاران کوچک با حضور در محل پاسگاه محیط بانی ارسستان با محل کار و نحوه فعالیت حافظان محیط زیست آشنا شده و پس از صرف صبحانه در ادامه جهت شناخت گونه های جانوری و پوشش گیاهی منطقه و طی مسافت 2 تا 3 کیلومتری و عبور از پستی و بلندی های منطقه و تماشای مناظر زیبا در محل چشمه درچاه گرد هم آمدند.

 در طول مسیر ماشاالله حاج شمس الدینی از امدادگران هلال احمر و یکی از همیاران محیط زیست توضیحاتی در خصوص راه های پیشگیری از بروز حوادث و کمک های اولیه در زمان کوهنوردی و کوهپیمایی ایراد نمودند.

  سپس موسوی رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان در محل چشمه درچاه و زیر سایه سار درخت کهنسال ارس پیرامون گونه های شاخص پوشش گیاهی و نحوه تکثیر و رشد آنها در منطقه مانند ارس (سرو کوهی) و بنه، گونه های جانوری نظیر پلنگ، کل و بز، قوچ و میش و انواع مارها و همچنین ساختارهای زمین شناسی به ایراد سخن برای محیط یاران کوچک پرداخته که مورد استقبال آنان قرار گرفت.