امروز : شنبه 16 آذر 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 21750
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 - 11:42
حجت الاسلام واعظی:
حجت الاسلام واعظی در نشست حلقه های صالحین پایگاه نبی اکرم(ص) پیاده‌روی اربعین را یک حادثه الهی دانست و گفت: این یک پدیده‌ی الهی است، این نشان‌دهنده‌ی این است که این راه، راه عشق و همراه با بصیرت است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ نشست طرح حلقه های صالحین پایگاه نبی اکرم(ص) شرکت سنگ آهن مرکزی بافق شب گذشته  با حضور جمعی از بسیجیان در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام واعظی پیرامون حرکت پیاده‌روی اربعین،آن را یک حادثه الهی دانست و گفت: معمولاً در اینگونه پدیده‌هایی که تبلیغاتی برای آن انجام نگرفته،ناگهان یک پدیده‌ای در محیط دید انسان نمود میکند. این یک حادثه‌ی الهی است، این یک پدیده‌ی الهی است، این نشان‌دهنده‌ی این است که این راه، راه عشق است،عشق همراه بصیرت؛ مثل عشق اولیا به خدا،(( اَللٰهُمَّ ارزُقنی حُبَّکَ وَ حُبَّ مَن یُحِبُّکَ وَ حُبَّ کُلِّ عَمَلٍ  یوصِلُنی اِلیٰ قُربِک)) این حبّ و این عشق، عشق همراه با بصیرت است. 

وی با اشاره به حضور میلیونی انسان ها در راهپیمایی اربعین حسینی افزود: در اربعین حسینی میلیون‌ها انسان در کنار هم قرار می گیرند، خود این حرکت عظیم یک جمعی از مسلمانها،غیرمسلمانان که دلداده حسین (ع) هستند و دیگر ادیان،آنگونه در دنیا انعکاس پیدا کرد که بسیاری آن را تجلیل کردند و به عنوان بزرگ‌ترین گردهمایی عالم به حساب آوردند، چه کسانی؟ آنهایی که دارند مسائل اسلامی را رصد میکنند.

واعظی با بیان تلاش های دشمنان برای جلوگیری از این حرکت بزرگ،تصریح کرد: دشمنان اسلام و اهل‌بیت(ع) به خیال خود می توانستند با اقدامات و تبلیغات خود مانع از وقوع این امر شوند اما ببینید چه حرکت عظیمی اتفاق افتاد و چه عزتی برای اسلام به وجود آمد.