امروز : چهارشنبه 2 بهمن 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22075
تاریخ انتشار: یکشنبه 24 نوامبر 2019 - 19:58
نشست شوراهای اسلامی کار شهرستان بافق با رئیس هیئت مدیره تشکلات کارگری استان و دهقانی رئیس خانه کارگر استان صبح امروز در سالن مدیریت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ علی قاسمی رئیس شورای اسلامی کار شرکت سنگ آهن مرکزی ایران پیرامون این نشست بیان کرد: به مناسبت 29 آبانماه سالروز تاسیس قانون کار، جلسه ای در استان با حضور نماینده مجلس و استاندار برگزار شد که متاسفانه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نتوانست در آن حضور بعمل آورد تا خواسته های خود را مطرح کند.

وی افزود: به همین علت از باهنر رئیس هیئت مدیره تشکلات کارگری استان،دهقانی رئیس خانه کارگر استان و غفوری و رضایی عضو هیئت مدیره تشکلات کارگری دعوت نمودیم تا طی نشستی با حضور شورای اسلامی کار شهرستان بافق که حدود 11 شورا است، مشکلات،دیدگاه ها مطرح و اعضاء با قوانین شورای اسلامی کار بهتر آشنا شوند.

قاسمی در بحث قراردادهای نیروهای پیمانکار که دغدغه شورای اسلامی کار است،گفت: راهکارها و اقدامات لازم از سوی رئیس خانه کارگر استان بیان شد و ما نیز در خصوص اقدامات انجام گرفته در طول این مدت توسط مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی مرکزی ایران و مسئولان مربوطه توضیحات لازم را ارائه نمودیم و امیدواریم در بحث تولید و آرامش کمک کار باشیم.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت سنگ آهن مرکزی ایران یادآور شد: میرقاسمی از بافق نیز عضو هیئت حل ماده 22 می باشد که نقش مهمی در تصمیمات شورای اسلامی کار دارد و این اتفاق برای اولین بار رخ داده است.

وی تصریح کرد: شورای اسلامی کار شرکت سنگ آهن مرکزی حامی مدیرعامل بوده و همواره در چهارچوب قانون به وظایف خود عمل خواهد کرد.

قاسمی طی درخواست از مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با توجه به برخی  مشکلاتی که در قرارداد نیروهای تبدیل وضعیت وجود دارد و علیرغم نامه نگاری های انجام گرفته هنوز نتیجه ای حاصل نشده،خواستار شد: در بحث های درمان پرسنل و بحث حضور رابط شورا در جلسات هیئت مدیره که طبق بند قانون عضو رابط می تواند حضور داشته و حتی باید امضای وی در صورتجلسه نیز باشد،خواهشمندیم شورای اسلامی کار را کمک کار خود بدانند و به قدرت آن ایمان داشته باشند.