- مرکز اطلاع رساني - http://news.icioc.ir -

تقدیر از تلاش واحدهای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در تدوین اظهارنامه و اجرای ارزیابی جایزه ملی تعالی نگهداری

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ با توجه به موفقیت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در دریافت تقدیرنامه سه ستاره در دومین جایزه ملی تعالی نگهداری و بهبود وضعیت نسبت به اولین جایزه ملی تعالی نگهداری،طی مراسمی که صبح امروز در سالن آمفی تئاتر آموزش شرکت با حضور مدیرعامل،جانشین مدیرعامل و جمعی از مدیران و معاونین شرکت برگزار شد، از همکارانی که در مراحل مختلف امور مربوطه به دریافت این جایزه به خصوص تدوین اظهار نامه مساعدت نمودند، تقدیر به عمل آمد.

حیدری پور جانشین مدیرعامل شرکت سنگ آهن در این مراسم یکی از مباحثی که بسیاری از سازمان ها با وجود آنکه زمان زیادی از آن می گذرد و هنوز بدنبال آن هستند، بحث تعالی سازمانی و جایزه های کیفیت عنوان کرد و گفت: معروفترین مدل های تعالی سازمانی مدل های اروپایی،آمریکایی و ژاپنی است که بر اساس آن شرکت ها را به جهت میزان دسترسی به تعالی سازمانی ارزیابی می کنند.

وی مدلی که برای ارزیابی شرکت سنگ آهن استفاده شده را بسیار نزدیک به  EFQMاروپایی عنوان کرد و افزود:  پس از سه سال از راه اندازی کارخانه فرآوری به فکر استفاده از سیستم های مدیریتی نوین برای افزایش راندمان و بهره وری کارخانه شدیم که با همکاری بخش ها توانستیم این کار را شروع کنیم.

حیدری پور ادامه داد: ابتدا از مفاهیم  سیستم  TPMکه سیستم جامع تعمیر نگهداری است استفاده کردیم. پیاده سازی این سیستم بسیار مشکل است و در ایران شرکتی که مدعی باشد توانسته بصورت کامل آن را اجرا کند نیست و بیشتر در کشورهای اروپایی و ژاپن این سیستم پیاده می شود و ما تلاش کردیم بیشتر از مفاهیم آن استفاده کنیم که منجر به تشکیل گروه های نت خود گردان و نت برنامه ریزی در کارخانه شد و در کنار آن به سمت سیستم جامع تعمیر نگهداری رفتیم که انجام گرفت.

وی با اظهار اینکه اکنون میتوانیم مدعی باشیم یکی از سیستم های تعمیر نگهداری به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری و اجرای آن را در شرکت داریم،بیان کرد: پس از آن بحث تشکیل گروه های بهبود مستمر مطرح شد که ایجاد و سازمان دهی آن روش های مختص خود را دارد. طی 10 سالی که گروه ها فعالیت دارند، موجب بهره وری،کاهش هزینه ها و افزایش قابلیت دسترسی به کارخانه شده است.

جانشین مدیرعامل با بیان اینکه پس از بهبود وضعیت تصمیم بر آن شد تا نقاط قوت و ضعف ارزیابی شود،گفت: با استفاده از مدل تعالی سازمانی که متولی آن انجمن نگهداری و تعمیرات ایران تحت نظارت وزارت علوم است، سال 96 اولین فراخوان را برای شرکت در ارزیابی تعالی سازمانی اعلام شد و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در آن حضور یافت که با زحمات بسیار بخش های شرکت اعم از بازرگانی،برنامه ریزی،فنی،تولید،منابع انسانی،ایمنی و مشاورین پیش از آمدن بازرسان ممیزی اظهارنامه ای که تلاش بسیاری می طلبید،تهیه شد و پس از ممیزی و انجام ارزیابی در سال 96 توانستیم جایزه تک ستاره را بدست بیاوریم.

وی ادامه داد: پس از این اتفاق پیشنهاداتی از سوی ارزیابان برای بهبود سیستم داده شد و شرکت سنگ آهن با تلاش در این زمینه توانست در فرآیند دوم ارزیابی شرکت نماید و جایزه سه ستاره را دریافت نماید.

حیدری پور از همه افرادی که در این فرآیند طی مراحل مختلف کمک و همکاری داشتند،تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه رضا فلاح مبارکه ضمن خداقوت به کلیه کسانی که نقش موثر در دریافت جایزه تعالی و نگهداری داشتند و هر ساله در این زمینه تلاش می کنند، گفت: نمودار نشان می دهد که حرکت ما رو به رشد است و امیدواریم با توجه به قابلیت هایی که داریم تندیس های رنگین بیشتری را کسب نماییم و این منوط به همکاری با واحد فنی و متولی این امر است.

وی با بیان اینکه ما یک سیستم هستیم و اگر با یکدیگر همکاری داشته باشیم به اهداف خود خواهیم رسیم،افزود:  راه های مختلفی برای کاهش هزینه ها است و یکی از آنان که در شرکت ها مقبول می ماند، بحث تعمیر و نگهداری است. اگر بتوانیم از دستگاه ها و تجهیزاتی که داریم بیشترین استفاده را ببریم و کمترین خسارت و آسیبی را داشته باشیم، می توانیم در کاهش هزینه ها که اکنون بسیار مدنظر شرکت است، اثر گذار باشیم.

مدیر عامل شرکت با توجه به آنکه بحث تعمیر و نگهداری از کارخانه فرآوری آغاز شده است، خواهان شد تا این بحث به همه مجموعه شرکت و واحدهای مختلف و کارخانه ها برده شود.

وی با تاکید بر این موضوع که شرکت سنگ آهن باید در زمینه های مختلف سرآمد باشد،اظهار کرد: معدن چغارت یکی از قدیمی ترین معادن کشور است که در کنار آن کارخانه های دیگری را احداث نمودیم اما به موازات رشدی که کردیم، در زمینه های تعمیر و نگهداری رشد متناسب را نداشته ایم و باید به این موضوع شتاب دهیم و این همکاری همه قسمت ها را می طلبد.

فلاح مبارکه با اعلام آمادگی بر همکاری در زمینه شتاب دهنده ها به عنوان مقوله ای جدید،بیان کرد:  در سفر ریاست جمهوری به استان موضوع راه اندازی کارخانه تولید فکر که اولین آن در تهران راه اندازی شده است در یزد به عنوان دومین آن مطرح شد. مجموعه ها باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا غیر از کار فیزیکی واحدهایی برای رصد باشند و می توان این را برای تعالی نگهداری نیز قرار داد تا افرادی از بیرون کار را مورد نظارت قرار دهند و بدین صورت نقاط ضعف را رفع نماییم.

گفتنی است در این مراسم مهندس حافظی مشاور تامسکو در خصوص نحوه ارزیابی توضیحاتی را ارائه کرد.