امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22528
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 دسامبر 2019 - 10:30
مدیر ایمنی،بهداشت و محیط زیست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق:
غلامرضا پور تعداد بیماران مراجعه کننده به پزشکان عمومی از ابتدای سال تاکنون را بیش از 30 هزار نفر عنوان کرد و گفت: چهار پزشک بصورت ۲۴ ساعته و ماهیانه هشت روز در درمانگاه آهنشهر فعالیت می کنند. همچنین راه اندازی واحد تغذیه نیز در آینده صورت می گیرد که در کنار طب کار و معایناتی که طی سال از افراد گرفته می شود، پیشنهاداتی برای اصلاح رژیم غذایی به آنان داده می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ غلامرضاپور مدیر ایمنی،بهداشت و محیط زیست شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق که حدود 9 ماه است که در این سمت مشغول به فعالیت است،در گفتگو با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی با بیان دغدغه هایی که در حوزه ایمنی،بهداشت و محیط زیست و آتشنشانی وجود دارد و راهکارهایی که برای ارائه خدمات بیشتر به پرسنل داده شده،اظهار داشت: عمده فعالیت ها در حوزه درمان و بخش های طب کار،تایید نسخ بازنشستگان و شاغلین شرکت، ارائه خدمات درمانی به تمامی پرسنل و خدمات امداد در بخش اورژانس است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه طب کار حدود 3 هزار نفر از آغاز سال جاری تاکنون پذیرفته شده اند،افزود:بر اساس  معاینات دوره ای و نتایج حاصل از شغل هر فرد و عوامل زیان اور محیط کار شناسنامه سلامت هر فرد تهیه و در اختیار انها قرار داده شده است و در طی ان اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه تهیه و برنامه ریزی شده است

غلامرضا پور تعداد بیماران مراجعه کننده به پزشکان عمومی از ابتدای سال تاکنون را 30 هزار و 419 نفر نفر عنوان کرد و گفت:  چهار پزشک بصورت ماهیانه هشت روز در درمانگاه آهنشهر فعالیت می کنند. 

وی در بحث اورژانس نیز بیان کرد: تعداد اعزامات و خدماتی که به پرسنل شرکت توسط اورژانس انجام می گیرد اعم از تزریقات،نوار قلب،پانسمان و… می باشد.

مدیر ایمنی،بهداشت و محیط زیست شرکت سنگ آهن یکی دیگر از اقدامات انجام گرفته را تامین پزشک متخصص عنوان کرد وگفت: در بحث پزشک متخصص که بنا به درخواست پرسنل انجام می گیرد،سعی کردیم پزشکی که توسط بیمارستان تامین نشده از طریق شرکت انجام گیرد که تا کنون یک هزار و 931 نفر بیمار توسط پزشک متخصص در بهداری درمان شده اند و این سبب کاهش رفت و آمد افراد به استان و رضایتمندی پرسنل در این زمینه شده است.

وی راه اندازی داروخانه در شهرک آهشنهر را دیگر اقدامی دانست که در حوزه درمان و سلامت پرسنل توسط بخش خصوصی و دکتر حیدری انجام گرفته است و بیان کرد: از مهرماه سال جاری تا کنون 3 هزار نفر از خدمات این داروخانه استفاده کرده اند و امیدواریم با اقداماتی که در آینده انجام میگیرد بتوانیم بصورت شبانه روز و در روزهای تعطیل این خدمات را ارائه دهیم.

غلامرضا پور در بحث تایید نسخ بازنشستگان و عدم نیاز به حضور آنان در بهداری آهنشهر عنوان کرد: با ایجاد فضایی در دفتر بازنشستگان شرکت که در میدان امامزاده عبدالله (ع) بافق است، دو نفر پرسنل را از 23 آذر مستقر نمودیم تا نسخ بازنشستگان را تایید نمایند و دیگر نیاز به حضور آنان در بهداری آهنشهر نباشد.

وی ادامه داد: در تاریخ یکم، دهم و بیستم هر ماه که تایید نسخ بازنشستگان در یزد انجام میگیرد نیز 3 نفر را قرار خواهیم داد تا کار تسریع یابد و سبب رضایت بازنشستگان شود.

مدیر ایمنی،بهداشت و محیط زیست شرکت سنگ آهن یکی از مشکلات در بحث نیروهای رسمی و بازنشسته را تایید نسخ آنها بعضا  در کمیسیون پزشکی صندوق بازنشستگی فولاد عنوان کرد و افزود: طی صحبت با مدیرعامل شرکت کمیته درمان متشکل از پزشک بهداری ،پزشک معتمد صندوق بازنشستگی،رئیس صندوق بازنشستگی،رییس بهداشت و درمان و مدیر HSE تشکیل شد تا بصورت هفتگی و با توجه به  تعداد پرونده ها تایید نسخ و اقدامات درمانی مورد بررسی قرار گیرد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه برخی پرسنل روزمزد و قرارداد معین و پیمانکار یا خانواده آن به نوعی با بیماری های خاص درگیر هستند، با موافقیت مدیرعامل شرکت سعی شده خدماتی به این افراد نیز داده شود تا اگر نیاز به اقامت در تهران یا خدمات بهداری دارند، از طرف واحد درمان اقدامات اولیه صورت پذیرد

غلامرضا پور در بحث بیماری های روحی و روانی و مشاوره ای که انجام می گیرد،گفت: با راه اندازی مرکز مشاوره شرکت امادگی داریم کارشناس روانشناسی طب کار درمانگاه را  در واحد مذکور مستقر نمائیم تا در کنار طب صنعتی اقدامات اولیه در خصوص روان شناسی پرسنل هم صورت پذیرد

وی راه اندازی واحد تغذیه را اقدامی دیگری عنوان کرد که در آینده صورت می گیرد که در کنار طب کار و معایناتی که طی سال از افراد گرفته می شود، پیشنهاداتی برای اصلاح رژیم غذایی به آنان داده می شود.

مدیر ایمنی،بهداشت و محیط زیست شرکت سنگ آهن هدف از این اقدامات را  رضایتمندی پرسنل دانست و اظهار داشت: پرسنل شریف شرکت در این راستا می توانند هر گونه انتقاد یا پیشنهادی را برای ارائه بهتر خدمات در حوزه سلامت به ما منتقل کنند. وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار مرکز اطلاع رسانی که آیا خانه بهداشت آهنشهر تحت نظر شرکت سنگ آهن بوده یا خیر،گفت:  کلیه امورات خانه بهداشت آهنشهر زیر نظر مرکز بهداشت بافق انجام می شود اما اگر خواسته یا پیشنهادی باشد که شرکت بتواند کمک کند می توانند طی مکاتبه با مدیرعامل شرکت مطرح کنند، چرا که دیدگاه ایشان در بحث سلامت کمک به مجموعه شهر است.