امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22593
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 دسامبر 2019 - 18:50
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
دکترحسین مظفر با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب خطاب رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان است،افزود: ایشان جوانان را چشم و امید خود دانسته و می گویند این جوانان هستند که باید آینده کشور را به دست گیرند. برای اجرای عدالت نیاز به روحیه جهادی جوانان است. استمرار راه چهل ساله انقلاب در ابعاد مختلف باید به دست جوانان باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ همایش تبیین نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب صبح امروز با حضور دکتر حسین مظفرعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام،مدیرعامل،مدیران و معاونین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق،جمعی از مسئولان شهرستان و کارکنان شرکت در سالن همایش های آهنشهر برگزار شد.

دکتر حسین مظفرعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام وسخنران این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان و امام راحل(ره) به ویژه شهدای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق، با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب در شرایط خاصی از کشور صادر شد و به مراحل پنج گانه ای که این انقلاب برای رسیدن به تکامل باید طی کند اشاره دارد، افزود:  پنج مرحله انقلاب شامل تاسیس و ظهور انقلاب اسلامی،تاسیس نظام جمهوری اسلامی،تشکیل دولت اسلامی،ایجاد جامعه و کشور اسلامی و موضوع تمدن اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه اکنون گام نخست مرحله اول انقلاب را پشت سر گذاشته ایم،گفت:  مرحله اول تاسیس و ظهور انقلاب اسلامی بسیار سخت بود که با تلاش بسیار انجام گرفت و انقلابی در اوج حاکمیت دو تفکر در کشور رخ داد. یک تفکر منحط لیبرالیسم که در بخش غربی دنیا سیطره داشت و دیگر تفکر منحط کمونیست که در بخش شرقی دنیا وجود داشت.

مظفر هر دو تفکر را با اندیشه دین ستیزی و دین گریزی مانند دو لبه قیچی در صدد قطع ریشه های دین معرفی کرد و بیان داشت:  لیبرالیسم دین را از عرصه حیات سیاسی اجتماعی خارج کرده و یک امر شخصی تلقی شده بود که هر کس می خواهد دین داشته باشد حق دخالت در این زمینه را ندارد. کمونیسم نیز دین را افیون توده ها می دانست. ضد تحرک،پویایی،توجیه گر و قدرت می دانست و عامل رکود و سکوت در برابر ظالمان و قدرتمندان.

وی ادامه داد: در اوج این دو تفکر و ناباوری انقلابی در گوشه ای از دنیا و کشور ایران به نام خدا،معنویت و دین رخ داد و این معجزه ای بود که فرهنگ و تمدنی نوین را در برابر انسان های حق گرا باز کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تشکیل این انقلاب سبب خشم و غضب دشمنان و خشنودی دوستداران انقلاب شد،اظهار داشت: در باور نبود کشور و مردمی با دستان تهی بتوانند در برابر رژیم پرقدرت شاه بدون تجهیزات نظامی و با توجه به حمایت های آمریکا از این رژیم آن را به زباله دان تاریخ بیاندازد.

وی افزود: به دنبال آن نظام جدیدی در دنیا مقابل نظام های سیاسی در ایران به نام جمهوری اسلامی تاسیس شد و این یعنی مرحله دوم نیز اتفاق افتاد.

حسین مظفر اسلامیت و جمهوریت را دو رکن اساسی نظام دانست و عنوان کرد: اسلامیت و جمهوریت دو بال مشروعیت بخش این نظام الهی هستند. بُعد جمهوریت و تجلی مقبولیت این نظام،حضور و مشارکت مردم در تاسیس و بقای این انقلاب در عرصه های مختلف است.اسلامیت بدون جمهوریت محقق نمی شود و جمهوریت بدون اسلامیت نمی تواند سعادتمند و تکامل بخش باشد.جمهوری اسلامی نظامی مردمی که بر مبنای اسلام حرکت های خود را تنظیم می کند.

وی با بیان اینکه در کنار نظام اسلامی باید مسئله ولایت فقیه نیز استمرار داشته باشد، تاکید کرد: این انقلاب با تاسیس جمهوری اسلامی و نظام ولایی در رأس هرم نظام سیاسی، این قطار را در مسیر ریل امامت قرار داد و یا ریل امامت را وصل به مسیر رسالت کرد و ما معتقدیم نظام مغتنم به ولایت فقیه در استمرار نظام امامت و ولایت است که در عصر غیبت کبری امام زمان(عج) در عرصه حیات سیاسی اجتماعی نقش آفرین است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به گام سوم تشکیل دولت اسلامی که اکنون در آن قرار داریم،بیان کرد: دولت اسلامی دو بخش دارد، یک عناصر اسلامی در رأس کار باشد که تا حدی محقق شده است و از سوی دیگر عملکرد اسلامی باشد که هنوز راه بسیاری در این زمینه پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب خطاب رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان است،افزود:  ایشان جوانان را چشم و امید خود دانسته و می گویند این جوانان هستند که باید آینده کشور را به دست گیرند. برای اجرای عدالت نیاز به روحیه جهادی جوانان است.استمرار راه چهل ساله انقلاب در ابعاد مختلف باید به دست جوانان باشد.

وی با تاکید بر اینکه هر کشوری باید آرمان ها و ارزش های خود را به نسل آینده منتقل کند تا آنان پرچمدار آرمان های اسطوره های گذشته باشند،تصریح کرد: باید تدبیری اندیشیده شود تا جوانان و کسانی که سرپنجه های تدبیر آنان می تواند کشور را اداره کند، روی کار آیند.

مظفر ادامه داد: رهبر سه گام بعدی را یعنی تکمیل تشکیل دولت اسلامی،تشکیل جامعه و کشور اسلامی و تمدن سازی به دست جوانان سپرده است. مقام معظم رهبری این 5 مرحله را به عنوان ابزاری برای جوانان دانستند تا آمادگی طلوع خورشید ولایت را داشته باشند و این مسئولیت بسیار بزرگی است.

وی یکی از توصیه های مقام معظم رهبری به جوانان را مطالعه نسبت به انقلاب خود در گذشته و اکنون عنوان کرد و گفت: استقامت و پایداری در راه هدف نکته دوم است، این استقامت ملت ایران بوده که کشور را به قله اقتدار رسانده است.

عضو تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه استکبار جهانی هرگز دست از فتنه و توطئه علیه کشور ایران بر نمی دارد،تصریح کرد: باید در برابر مشکلات و تحریم ها مقاومت کرد و بدنبال آن باید مسائل مدیریتی را حل کرد تا بسیاری از ناکامی ها رفع شود. جوان ایرانی ظرفیت عزیمی دارند که دنیا به آن نمی رسد.

وی با تاکید بر حراست از آرمان ها و ارزش های انقلاب،اظهار کرد:  ارزش ها و آرمان ها قله ها و جهت ها را به ما نشان می دهد و باید از آن پاسداری کنیم. ملتی که از ارزش ها و آرمان های خود دست بکشد به رشد و بالندگی و سعادت نخواهد رسید.