امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22639
تاریخ انتشار: دوشنبه 16 دسامبر 2019 - 18:52
حجت الاسلام دهستانی با بیان اینکه کسانی که به جای کار کردن خود را به افراد دیگر یا جامعه تحمیل می کنند مذمت شده اند، در بیان آثار رزق حلال افزود : رزق حلال اخلاق ، رفتار، افکار، تدابیر، تصمیم گیری و ظرفیت های وجودی انسانی که به رزق حلال یقین دارد را حکیمانه می کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ نشست حلقه های صالحین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران عصر دوشنبه 25 آذرماه با حضور حجت الاسلام دهستانی مسئول حوزه نمایندگی سپاه ناحیه بافق و جمعی از بسیجیان با موضوع ” روزی حلال ” در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد.

حجت الاسلام دهستانی  در این نشست دلیل ارزش انسان را به عنوان اشرف مخلوقات به انتخاب حلال وحرام در زندگی دانست و گفت: البته انسان می بایست در کسب و حفظ روزی ( تحصیلات، همسرخوب، علم ، ثروت و… )  مسیر حلال را طی کند .

 وی با اشاره به روایاتی از امامان معصوم(ع) در مورد استجابت دعا بیان کرد: امام صادق(ع)می فرمایند: (( هر کس می خواهد دعایش مستجاب شود باید درآمد خود را پاک کند و حق مردم را بپردازد.))

دهستانی با بیان اینکه در روایات گوناگون آمده، کسانی که به جای کار کردن خود را به افراد دیگر یا جامعه تحمیل می کنند مذمت شده اند، در بیان آثار رزق حلال افزود : رزق حلال  اخلاق ، رفتار، افکار، تدابیر، تصمیم گیری و ظرفیت های وجودی انسانی که به رزق حلال یقین دارد را حکیمانه می کند.

وی با تاکید بر نکات مهم که انسان را در مسیر رزق حلال قرار می دهد دیگر آثار آن را این گونه برشمرد: زمینه‌ساز عمل صالح و نیک،تقویت دین‌داری،نورانیت قلب، کسب روزی حلال بسان یک مجاهد، تاثیر در استجابت دعا،استغفار فرشته ها برای حلال خواران و … خواهد شد.