امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22682
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 دسامبر 2019 - 13:05
به منظور توسعه فضاهای آموزشی و رشد و توسعه منطقه با تربیت نیروی انسانی کارآمد، تفاهم نامه ساخت ۲ مدرسه در بافق بین شرکت عمران کلوت جنوب و آموزش و پرورش شهرستان امضاء شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ رضا فلاح مبارکه مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق صبح امروز به همراه فخری بافقی مدیر روابط عمومی و آقا رضایی مدیرعامل شرکت عمران کلوت جنوب با حضور در اداره آموزش و پرورش شهرستان با مدیر و معاونان این مجموعه دیدار و پیرامون مسائل و مشکلات آموزشی و کمک به ساخت و توسعه فضاهای مدارس گفتگو کردند.

قاسم زاده رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بافق ضمن خوش آمدگویی به مسئولان حاضر و تشکر از حسن توجه مدیرعامل شرکت سنگ آهن و شرکت عمران کلوت جنوب به این مجموعه بزرگ آموزشی، گزارشی از وضعیت مدارس شهرستان و کمبود فضای آموزشی ارائه داد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات با فرمانداری و اداره کل نوسازی و تجهیز و توسعه مدارس استان بیان کرد: در این جلسات قول مساعدت در صورت فراهم بودن زیر ساخت ها داده شده است.

سپس رضا فلاح مبارکه ضمن اظهار خرسندی از حضور در جمع فرهنگیان با اشاره به اهمیت مسئله آموزش و پرورش تاکید کرد : راه توسعه شهرستان در تمامی ابعاد از آموزش و پرورش می گذرد و هر نیرویی بخواهد وارد مجموعه شهری به ویژه شرکت سنگ آهن شود،همه از این مجموعه عبور باید کنند و باید به نوعی تلاش آموزش و پرورش جبران شود.

وی در بحث کمبود فضاهای آموزشی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن در این زمینه از گذشته پیش قدم بوده و کلنگ سه مدرسه خیری توسط محمد جواد عسکری مدیرعامل سابق این مجموعه به زمین خورده،افزود: در این راستا تفاهم نامه احداث ۲ مدرسه با مبلغ ۱ میلیارد تومان با نام ” فرهیختگان چغارت ” و ” سازندگان چغارت ” بین شرکت سنگ آهن و اداره آموزش و پرورش بافق در سال جاری امضا شد.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن با اشاره به اینکه سال گذشته شرکت شهداب نیز ساخت مرکز تربیتی فرهنگی شایق را آغاز نموده،اظهار کرد: امروز نیز با مشارکت شرکت عمران کلوت جنوب تفاهم نامه ساخت 2 مدرسه ی دیگر در شهرستان امضا می شود. انتخاب نام مدارس بر عهده خیّر می باشد و انتظار می رود شرایطی برای ماندگار بودن نام پیمانکار نیز فراهم شود.

گفتنی است، شرکت عمران کلوت جنوب یکی از شرکت های پیمانکاری سنگ آهن مرکزی ایران – بافق است که مشارکت در امر ساخت 2 مدرسه با آموزش و پرورش بافق در شهرستان نموده است.