امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22798
تاریخ انتشار: دوشنبه 23 دسامبر 2019 - 18:49
حجت الاسلام هاشمی در نشست حلقه های صالحین پایگاه نبی اکرم (ص) با بیان اینکه مال حرام جلو رشد معنوی انسان را می گیرد و عذاب آخرت را در پی دارد،افزود: با پرداخت خمس و زکات مال خود را حلال کرده و زمینه آرامش روحی خود را فراهم می‌ کنیم

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ نشست حلقه های صالحین شرکت سنگ آهن مرکزی ایران عصر دوشنبه 2 دی با حضور حجت الاسلام هاشمی و جمعی از بسیجیان با موضوع ” مال حلال ” در مسجد فاطمیه آهنشهر برگزار شد.

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به این نکته که انسان نباید همواره در مقابل کسب حرام، منتظر عذاب فوری از طرف خدا باشد توضیح دادند: اینگونه نیست که اگر کسی مال حرامی را وارد زندگیش کرد حتما در همین دنیا عقاب شود، چرا که مجازات در این دنیا باعث کسر مجازات آخرت است. کسانی که نسبت به کسب حلال دقت ندارند و به اینکه حرام وارد زندگیشان می شود توجهی نمی کنند همواره چشم انتظار عقاب دنیایی نباشند.

وی افزود : ما روایات زیادی داریم که در آن مقدر بودن روزی افراد بیان شده و می فرمایند رزق را به حرام آلوده نکنید. ما باید به این نکات توجه داشته باشیم و در جهت کسب مال حلال تلاش کنیم. بزرگان ما خیلی در این زمینه دقت داشته اند . مال حرام جلو رشد معنوی انسان را می گیرد و عذاب آخرت را در پی دارد

این روحتمی با بیان این‌ که در انسان حب مال بسیار شدید است به‌ گونه‌ای که سخت‌ ترین آزمون الهی از انسان پرداخت بدهی‌ های شرعی است، گفت: خداوند روزی دهنده انسان است و انسان آنچه دارد خداوند به او داده است؛ بنابراین پرداخت خمس و زکات نوعی پرداخت دین در قبال امانت گرفتن مال به صاحب‌ مال یعنی خداوند است.

وی با اشاره به این‌ که انسان با پرداخت خمس و زکات آن مال را از دست نمی‌دهد، اظهار داشت: ما با پرداخت خمس و زکات مال خود را حلال کرده و زمینه آرامش روحی خود را فراهم می‌ کنیم.

هاشمی ادامه داد: کسانی که نسبت به پرداخت خمس و زکات حساس هستند نه ‌تنها در زندگی آرامش دارند بلکه روز به ‌روز درآمد آن‌ها رونق یافته و چون مال شان حلال است خداوند روزی و فرزندان شایسته‌ ای نصیب آن‌ ها می‌کند.