امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22877
تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 دسامبر 2019 - 11:33
رضا فلاح مبارکه با بیان اینکه یکی از دغدغه های شرکت سنگ آهن کاهش مصرف آب است و اینکه واحد فضای سبز با برنامه و هدفمند در این راستا عمل می کند جای تقدیر و تشکر دارد،افزود: باید فضاهایی که بهسازی می شود برای استفاده مردم نیز باشد و امیدواریم این روند ادامه داشته تا مهمترین دغدغه ما در مصرف آب برطرف و کاهش یابد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق صبح امروز به همراه معاون امور انسانی، مدیر روابط عمومی و مدیر HSE شرکت از فضای سبز طراحی شده بازدید کردند.

رضایی پور مسئول فضای سبز شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق ضمن تشکر از مدیرعامل،سرپرست منابع انسانی و خدمات رفاهی در گزارشی با بیان اینکه مهمترین استراتژیک ما برای فضای سبز ” اصلاح الگوی مصرف و کاهش مصرف آب ” است،گفت: بر آن شدیم تا سطوح برخی چمن هایی که بر اثر بروز تنش های خشکی،گرمایی و… فرسوده و از بین رفته و گیاه مهاجم مَرغ جایگزین آن شده بود،جمع آوری و یک خشک منظر یا زری اسکیپ ایجاد کنیم و این به معنای منظرسازی برای مناطقی با آب و هوای خشک است که گیاهان خشکی پسند را جایگزین گیاهان آب دوست می کند.

وی افزود: با توجه به آنکه مردم از این فضاها استفاده می کردند سکوهایی را برای استراحت آنان و رهگذران و نیز گردشگران ایجاد کردیم.

رضایی پور با بیان اینکه این روند ادامه خواهد داشت،گفت:  پیش از این نیز برخی از سطوحی که پژمرده و از بین رفته بود با دالاژ بندی و پوشش گذاری جایگزین کردیم.

مسئول فضای سبز شرکت با اشاره به اینکه شرکت سنگ آهن در مجموع 338 هکتار فضای سبز دارد،اظهار کرد: تامین آب این فضاها از طریق 3 چاه کشاورزی که 2 چاه در آهنشهر و دیگری در بلوار است انجام می گیرد و بخشی نیز از منابع آب شرکت استفاده می شود و هدف ما از این اقدامات کاهش مصرف آب بود.

در ادامه رضا فلاح مبارکه با بیان اینکه یکی از دغدغه های شرکت کاهش مصرف آب است و اینکه واحد فضای سبز با برنامه و هدفمند در این راستا عمل می کند جای تقدیر و تشکر دارد،افزود: باید فضاهایی که بهسازی می شود برای استفاده مردم نیز باشد و امیدواریم این روند ادامه داشته تا مهمترین دغدغه ما در مصرف آب برطرف و کاهش یابد.

وی با تاکید بر استفاده از پتانسیل نیروهای فضای سبز برای تبدیل مجموعه شهرک آهنشهر به فضایی بکر و بی نظیر برای گردشگران،گفت: از اکنون باید برنامه هایی را برای فرا رسیدن نوروز و حضور مسافران و گردشگران نوروزی برای بازدید از فضای شهرک آهنشهر و سنگ آهن آماده کرد.