امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 22890
تاریخ انتشار: چهارشنبه 25 دسامبر 2019 - 13:44
جمعی از پیشکسوتان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس صبح امروز با حضور در دفتر مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق با رضا فلاح مبارکه دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ ابراهیمی مسئول پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس ابتدا با درود به روح مطهر شهیدان و امام خمینی(ره) و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری (مدظلة العالی) و تشکر از تلاش ها و حمایت مدیرعامل شرکت سنگ آهن در بحث های متعدد از مجموعه شهر طی این 9 ماه به ویژه ایثارگران و خانواده معظم شهدا بیان کرد: در سال 98 که به نام رونق تولید نامگذاری شده است،شاهد فعالیت های بسیاری از سوی شرکت سنگ آهن در بحث جاده،پروژه گندله سازی،فاضلاب شهری،اقدامات و برنامه های فرهنگی از سوی پایگاه نبی اکرم(ص) و شرکت در سطح شهر و… هستیم و خوشبختانه زیر ساخت های خوبی ایجاد شده است.

وی ضمن تشکر از خدمات و تلاش های مدیران بومی پیشین شرکت سنگ آهن به روح مرحوم دهستانی درود فرستاد.

ابراهیمی در بحث دیگر سخنان خود پیرامون درمانگاه سیدالشهدا (ع) واقع در انتهای خیابان مهدیه با توجه به آنکه بسیاری از بازنشستگان شرکت در آن منطقه ساکن هستند،گفت: با همت مدیرعامل شرکت سنگ آهن قسمتی از آن درمانگاه برای ارائه خدمات به بازنشستگان آماده شده اما علیرغم داشتن امکانات پزشکی فاقد پزشک است و ساختمان آن هنوز تکمیل نشده است که اگر به بهره برداری برسد می تواند خدمات خوبی به بازنشستگان در بحث درمان دهد.

سپس قانعی رئیس هیئت رزمندگان اسلام شهرستان بافق و مسئول کمیته شهدای گمنام با بیان اینکه فعالیت های بسیاری در بحث ایثارگران در سطح شهر و شرکت سنگ آهن انجام گرفته است،ضمن تشکر از رضا فلاح مبارکه اظهار کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی،سازندگی و … صورت گرفته و ما نیز در بحث های فرهنگی آمادگی هر گونه همکاری با شرکت را داریم.

در ادامه رضا فلاح مبارکه ضمن خوش آمدگویی و اظهار خرسندی از حضور جمع پیشکسوتان دوران دفاع مقدس که سبب تجدید خاطرات زمان خدمت وی در سپاه پاسداران بافق در سال 72 شده است، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مدیران سابق به ویژه مدیران بومی شرکت سنگ آهن با بیان اینکه هم اکنون 151 جانباز،34 آزاده،15 شهید و 47 فرزند شهید در شرکت داریم،تاکید کرد: وظیفه ما توجه به خانواده های شاهد است و برای رفع مشکلات آنان تلاش می کنیم.

وی یکی از اهداف را شفافیت سازی در سیستم شرکت عنوان کرد و گفت: تاکید مقام معظم رهبری به جوان گرایی و استفاده از توان و ظرفیت این قشر است و ما نیز در این راستا افرادی که در آستانه بازنشستگی بودند برای استفاده از دانش و حفظ آن در مجموعه با توجه به هزینه هایی که در این زمینه شرکت متقبل شده است،بحث آموزش نیروهای جوان و پاکدست را به این افراد سپرده ایم تا مدیریت قسمت ها را به عهده گیرند.

فلاح مبارکه هر گونه اقدامی برای شهر را وظیفه و باقیات الصالحاتی دانست و افزود: در بحث جاده خرانق که 60 کیلومتر آن در زمان مدیریت محمد جواد عسکری انجام گرفت، برای ادامه کار به دلیل قرار گرفتن در منطقه حفاظت شده مشکلاتی با محیط زیست داشتیم که با پیگیری فراوان در تهران توانستیم مجوز 4 کیلومتر دیگر آن را بگیریم و به معدن  D19برسیم.

وی ادامه داد: اکنون کار اکتشاف در معدن  D19در حال انجام است که با دریافت مجوز کار بهره برداری را آغاز خواهیم کرد. این جاده همچنین 100 کیلومتر مسیر ما را به مشهد ، 70 کیلومتر به شمال و 110 کیلومتر به بندرعباس نزدیکتر می کند که تحول بزرگی در شهرستان ایجاد می کند.

مدیرعامل شرکت با اشاره به عملیات خاکی دوبانده کردن جاده بافق – بهاباد و قطعه چغارت تا سه چاهون که به عهده شرکت سنگ آهن است گفت: تلاش می کنیم تا زودتر از زمان تعیین شده کار را به اتمام رسانیم که با آسفالت سازی آن توسط فرمانداری،مسیر برای تردد مردم برای رفتن به دهستان های سبزدشت،کوشک و بهاباد میسر می شود.

همچنین در بحث جاده سیروس آباد که طی چند روز آینده با تعیین پیمانکار کار آغاز می شود، 13 کیلومتر مسافت را به منطقه سبز دشت نزدیک می کند.

فلاح مبارکه در زمینه مدرسه سازی با بیان اینکه شرکت سنگ آهن در این زمینه از گذشته پیش قدم بوده و کلنگ سه مدرسه خیری توسط محمد جواد عسکری مدیرعامل سابق این مجموعه به زمین خورده،افزود: در این راستا تفاهم نامه احداث ۲ مدرسه با مبلغ ۱ میلیارد تومان با نام ” فرهیختگان چغارت ” و “سازندگان چغارت ” بین شرکت سنگ آهن و اداره آموزش و پرورش بافق امضا شد. همچنین تفاهم ساخت 2 مدرسه دیگر توسط یکی از شرکت های پیمانکاری طی هفته گذشته انجام گرفت.

کمک به مباحث آموزشی با برگزاری همایش های تحکیم خانواده،توجه به بخش درمان پرسنل با آوردن پزشکان متخصص در درمانگاه آهنشهر،روند کار و پیشرفت پروژه گندله سازی، دیگر موضوعاتی بود که مدیرعامل شرکت به آن اشاره کرد.