امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 23141
تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 ژانویه 2020 - 16:20
معاون مدیرعامل و اعضای هئیت مدیره بانک تجارت کشور صبح امروز با مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق در هتل نیکان دیدار و پیرامون همکاری های دو جانبه ی این مجموعه در استفاده از تسهیلات بانکی و بهره برداری هر چه سریعتر پروژه گندله سازی بحث و گفتگو کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ حمیدرضا شریفیان معاون مدیر عامل بانک تجارت کشور صبح امروز به همراه آهنگر مدیر بانکداری شرکتی،شیرین کام رئیس واحد اعتبارات بانکداری شرکتی،مرعشی رئیس واحد کسب و کار شرکتی،نجفی از تامین سرمایه کاردان،استقامت معاون اجرایی منطقه با رضا فلاح مبارکه مدیرعامل شرکت سنگ آهن در هتل نیکان دیدار و گفتگو کردند.

رضا فلاح مبارکه در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به مسئولان حاضر، تاریخچه ای از استخراج معدن چغارت و تولید کنستانتره 5 میلیون تنی از سال 80  و در کنار آن وجود کارخانه آگلومراسیون با ظرفیت 200 هزار تن در سال مطالبی بیان کرد و افزود: شرکت سنگ آهن در فاصله 45 کیلومتری خود معدن سه چاهون با ذخیره 85 میلیون تن دارد که در حال ارسال ماده معدنی به وسیله کامیون و ریل برای تغذیه کارخانه ی فرآوری است.

وی با اشاره به ایجاد کارخانه ی جدید گندله سازی سه چاهون از سال 95 که ظرفیت تولید آن 5 میلیون تن است،خاطر نشان کرد: این پروژه اکنون بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر عامل شرکت اظهار داشت: شرکت سنگ آهن 6 هزار نفر پرسنل دارد که بصورت مستقیم مشغول به کار هستند و این در حالی است که 3 هزار نفر نیروی بازنشسته در شهرستان دارد که تحت پوشش شرکت خدماتی را دریافت می کنند.

فلاح مبارکه با توجه به نوسانات و مشکلات اقتصادی که در خصوص راه اندازی پروژه ها پیش آمده است،بیان کرد: پروژه گندله سازی سه چاهون در سه بخش تعریف شده که انتقال مواد و افزایش بلین آن آماده استارت است و تلاش داریم تا در چند ماه آینده کارخانه گندله سازی را افتتاح نماییم.

وی راه اندازی پروژه گندله سازی سه چاهون را سبب ارزش افزوده محصول دانست و گفت: شرکت سنگ آهن به همکاری بانک در استفاده از تسهیلات پاسخ خواهد داد و این ارتباط دو جانبه سبب رونق کسب و کار و چرخه مالی بانک خواهد شد.

سپس حمیدرضا شریفیان عضو  هئیت مدیره بانک تجارت کشور هدف از حضور خود را تکمیل مذاکرات قبلی به جهت تعریف مسیری برای بهره برداری هر چه سریعتر این سرمایه گذاری انجام گرفته عنوان کرد و اعلام آمادگی برای همکاری با شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق کرد.

در ادامه مسئولان حاضر از پیت چغارت .پروژه گندله سازی سازی بازدید کردند که شفیع مدیر پروژه پیرامون روند کار و پیشرفت پروژه مطالبی را بیان کرد.