امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 23199
تاریخ انتشار: شنبه 11 ژانویه 2020 - 13:05
طالعی مدیریت هتل نیکان بیان کرد: هتل نیکان با ورود سرآشپز بین المللی و مدرس صنایع غذایی تهران به این مجموعه، اقامتی عالی برای مسافران و لحظات خاطره انگیز برای شهروندان فراهم کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ رضا فلاح مبارکه مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق به همراه حیدری پور، جانشین مدیرعامل،حیدری مدیر حوزه مدیرعامل، میرزایی سرپرست منابع انسانی و طالعی مدیر مالی و بازرگانی با حضور در آشپزخانه هتل نیکان از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کردند.

طالعی مدیریت هتل نیکان با اشاره تاکید مدیریت شرکت  مبنی بر تلاش مداوم در جهت افزایش دانش تخصصی کارکنان در حوزه شغلی آنان بیان کرد: به منظور ارتقای کیفیت خدمات و رضایت مندی بیشتر مهمانان، اولین دوره آموزش آشپزی مقدماتی و پیشرفته و بوفه گرم و سرد برای کارکنان آشپز و میزبان این هتل برگزار شد.

وی افزود: این دوره آموزشی ضمن خدمت، زیر نظر مدرس برجسته کیان ارثی پیرامون تهیه ی 20 نوع غذای ایرانی، فرنگی، فست فود، سالاد و نیز نحوه صحیح پذیرایی،چیدمان و بوفه اردو سرد و گرم برگزار شد.

طالعی از جمله بخش هایی که در جذب مهمان و رضایت مندی آنان نقش ممتازی دارد را واحد غذا و نوشابه دانست که سعی شده با ایجاد تنوع در خدمات غذا و نوشابه بیش از گذشته در جلب رضایت مندی میهمانان ایفای نقش شود.

مدیریت هتل نیکان خاطر نشان کرد: با توجه به استقبال فراگیران از این دوره آموزشی، تداوم برگزاری دوره های مشابه، طراحی و اجرای دوره های بعدی در دستور کار قرار گرفت.

کیان ارثی سرآشپز بین المللی و مدرس صنایع غذایی در گفتگویی کوتاه با اشاره به مشکلاتی که در بدو ورود به هتل نیکان مشاهده شد که بحث آموزش نیروها یکی از آن موارد بود،گفت: طی مکاتبه با مدیریت هتل،مدیرعامل و سرپرست منابع انسانی شرکت سنگ آهن مواردی که از استاندارد لازم برخوردار نبود، اصلاح و جایگزین نمودیم.

وی توجه به رعایت نکات ایمنی را از دیگر موارد مهم دانست و افزود: تفکیک سازی کلیه ی مراحل آشپزخانه اعم از مواد پروتئین،سبزیجات و بخش شستشوی ظروف،طراحی و دوخت لباس فرم استاندارد برای آشپزها شامل روپوش،کلاه،کفش و نیز میزبانان با بهترین برند از جمله اقدامات انجام گرفته است تا هر زمان از این مجموعه بازدید شد در بحث بهداشت و ایمنی مشکلی وجود نداشته باشد.

ارثی در بحث کیفیت غذا با اشاره به تغییر مواد اولیه با حضور و تایید کارشناس بهداشت و سرآشپز بیان کرد: آموزش غذای بین المللی و ایرانی برای افزایش کیفیت غذا اقدام بزرگی در رشته هتلداری است.

وی همچنین از راه اندازی کافی شاپ هتل نیکان با چشم انداز زیبا و چیدمان منحصر به فرد خبر داد و اظهار کرد: اکنون آشپزان دوره دیده در چرخه ی تولید با سرمایه گذاری شرکت سنگ آهن مشغول به کار هستند.

سرآشپز بین المللی و مدرس صنایع غذایی با اظهار خرسندی از حضور خود در شهر بافق گفت: مردم بافق بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند به گونه ای که احساس غربت نکردم.