امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 23364
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 ژانویه 2020 - 16:06
شرکت شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق در بیست و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت های برتر ایران که یکشنبه (29 دیماه 98) توسط سازمان مدیریت صنعتی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، در میان صد شرکت برتر ایران با 12 رتبه ارتقا و صعود به رتبه 74 خوش درخشید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت؛ بیست و دومین همایش رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران تحت عنوان  IMI 100 با حضور مقامات ارشد کشور، نمایندگان کمیسیون های اقتصادی و صنایع و معاون ، مدیران ارشد بنگاه‌های اقتصادی، سازمان‌ها و اساتید و صاحب نظران حوزه مدیریت و اقتصاد و جمع کثیری از فعالان و خبرگان صنعت، تولید، خدمات و تجارت برگزار شد.

رنجبرمعاون برنامه ریزی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق با بیان اینکه این شرکت توانست در میان صد شرکت برتر ایران با 12 رتبه ارتقا و صعود به رتبه 74 خوش بدرخشد،افزود: شرکت سنگ آهن موفق شد از رتبه 86 در سال گذشته به رتبه 74 در سال 98 ارتقا یابد. این رتبه بندی هر ساله بر اساس میزان فروش و عملکرد مالی شرکت ها و موسسات تجاری و با استناد به صورت های مالی تائید شده و ارزش افزوده ، میزان دارایی و اشتغالزایی، سودآوری و ارزش بازار انجام می گیرد.

وی افزود: شرکت سنگ آهن در بین 100 شرکت رتبه چهارم را در زمینه بازده فروش ( 56 درصد ) کسب نمود. این ارزیابی در بین 31 گروه صنعتی برگزار می شود که این شرکت در گروه اکتشاف استخراج و خدمات جنبی رتبه سوم را بدست آورد.

گفتنی است؛ سازمان مدیریت صنعتی هر ساله اقدام به رتبه بندی شرکت های برتر ایران می نماید. این رتبه بندی که 500 شرکت بزرگ و تاثیرگذار در اقتصاد کشور را معرفی می کند با هدف شناسایی جایگاه بنگاههای اقتصادی و گروه های صنعتی (رشته های مختلف کسب و کار) گسترش رقابت بین بنگاه های اقتصادی و کمک به سیاست گذاران اقتصادی کشور انجام می شود.