امروز : شنبه 10 اسفند 1398
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 23487
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 23 ژانویه 2020 - 13:20
رئیس سازمان بازرسی کل کشور و هیئت همراه عصر دیروز در ادامه سفر یکروزه خود به بافق از معدن چغارت بازدید کردند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی؛ حجت الاسلام و المسلمین درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و نماینده رئیس قوه قضاییه و هیئت همراه عصر روز گذشته با همراهی فرماندار و مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق از معدن چغارت بازدید کردند.

مسئولان حاضر در این برنامه از پیت معدن و نحوه استخراج سنگ آهن بازدید کردند که رضا فلاح مبارکه با بیان اینکه ما متولی اشتغال شهرستان هستیم و اکنون 6 هزار نفر نیرو  بصورت مستقیم مشغول به کار هستند،افزود: تلاش ما زنده نگهداشتن چغارت است که با باطله برداری زیاد با حداقل سود حداکثر آهن را بدست می آوریم.

وی با اشاره به اینکه بالاترین عیار سنگی که در منطقه موجود است در معدن چغارت به لحاظ نرمی و رفتار وجود دارد،افزود: اکنون چغارت 16 میلیون تن ذخیره دارد که از این میزان حدود 5 میلیون تن بصورت روباز و مابقی بصورت زیرزمینی که توسط مشاور در حال بررسی و کار است و باید اصلاح هندسی بسیاری برای برداشت آن صورت گیرد اما برای حفظ اشتغال در منطقه این کار را باید برای رساندن سود حداکثری و برداشت ماده معدنی انجام دهیم.

فلاح مبارکه خاطر نشان کرد: اگر جلوگیری از خام فروشی شود می توانیم با ظرفیتی که مجموعه سنگ آهن است در کارخانه کنستانتره با ظرفیت 5 میلیون تن به سنگ ارزش افزوده دهیم.

همچنین مرادیان معاون معدنی شرکت در خصوص تاریخچه پیت معدن و نحوه استخراج سنگ آهن توضیحاتی را بیان کرد و گفت: آنومالی های که در اطراف چغارت وجود دارد 12 میلیون تن ذخیره دارند اما ارزش اقتصادی پایینی داشته و ذخیره زمین شناسی که اکنون وجود دارد در مجموع حدود 33 میلیون تن در منطقه است که با اصلاحات انجام گرفته براساس شرایط فنی تنها 16 میلیون تن آن را بصورت سالیانه تا 2 میلیون تن می توانیم سنگ از چغارت برداشت کنیم.

وی افزود: تلاش داریم با دیدگاه مدیریت مجموعه با جذب آنومالی های منطقه بتوانیم ظرفیت خوراک کارخانه را بالا برده و میزان تولید را افزایش دهیم.