امروز : شنبه 5 اسفند 1396
تصویر روز
دیگر خبرها
کد خبر: 4479
تاریخ انتشار: پنجشنبه 17 اکتبر 2013 - 13:40
دکتر افشاری، رئیس بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) بافق:
بدون تردید اگر مساعدت مدیر عامل شرکت سنگ آهن نبود، شاهد تجهیز بیمارستان بافق، به چنین دستگاه های پیشرفته ای نبودیم.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت، با وارد شدن دستگاه لیگاشور و تامین تعدادی از قطعات جانبی دستگاه لاپاراسکوپی، تا کمتر از ده روز دیگر اولین عمل جراحی با این دستگاه در بیمارستان ولیعصر (عج) بافق انجام خواهد گرفت.

دکتر افشاری، رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) بافق، ضمن بیان مطلب فوق گفت: با وارد شدن لوازم دستگاه لاپاراسکوپی و اتمام دوره آموزشی کار با این دستگاه توسط دکتر توانا، ظرف یکی دوهفته آینده ، بیمارستان ولیعصر (عج) بافق توانایی انجام جراحیهای داخلی، بوسیله این دستگاه را خواهد داشت.

وی در مورد خرید دستگاه سیتی اسکن اظهار داشت: قرار داد خرید این دستگاه آماده ارسال به شرکت فروشنده است. با واریز مبلغ یک میلیارد تومان توسط شرکت سنگ آهن مرکزی به حساب دانشگاه علوم پزشکی برای خرید این دستگاه ، قرار است پس از امضای نهایی قرار داد، بقیه مبلغ توسط همین شرکت تامین شود. البته قابل ذکر است این دستگاه، یکی از بهترین دستگاه های سی تی اسکن موجود در ایران میباشد.

رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) بافق ادامه داد: تامین نیروی وعده داده شده نیز صورت گرفته و تعداد 13 نیرو از 16 نیروی مورد نیاز با توافق دانشگاه علوم پزشکی و بوسیله فراخوان بصورت بومی جذب شده اند و 3 نفر دیگر نیز از مرکز یزد، بکار گرفته شده که از نظر نیرو در وضعیت مناسبی قرار داریم، تا جایی که قرار است بزودی بخش VIP ـ شامل امکانات بیشتر و بهتر برای بیماران بستری ـ راه اندازی گردد.

دکتر افشار کمبود متخصص بومی را مشکل عمده موجود دانسته و اظهار داشت: مشکلی درمورد تامین نیروهای پرستار وجود ندارد اما مشکل بزرگ بافق اینست که در زمینه های فنیِ پزشکی و پیراپزشکی، تکنیسین هوشبری، تکنیسین اتاق عمل، تکنیسین آزمایشگاه و رادیولوژی و بخصوص دکتر متخصص، نیروی بومی ندارد و نیرو های مورد نیاز باید از دیگر شهرها تامین شود که حضور و اسکان آنها در بافق، یکی از مشکلات پیش روی ماست.

وی در مورد تامین نیروهای متخصص خاطر نشان کرد: با ورود دستگاه فِیکو، از آبانماه چشم پزشک، بصورت دائمی در بافق مستقر شده و تمامی جراحی های مربوط به چشم در بافق انجام خواهد گرفت، در ضمن دکترشیبانی متخصص قلب،  دکتر رحیم پور متخصص داخلی و دکتر موسوی متخصص زیبایی نیز مشغول بکار هستند. دکتر احتشام هم که هم اکنون در حال ادامه تحصیل است به بافق باز خواهد گشت.

رئیس بیمارستان ولی عصر بافق ادامه داد: از دیگر دستگاههای خریداری شده برای اتاق عمل میتوان از دستگاههای: ونتیلاتور (ماشین بیهوشی) که تنظیم اکسیژن با گازهای بیهوشی را بعهده داشته و سطح بیهوشی را ثابت نگه میدارد وهمچنین دستگاه پالس اکسیتور که میزان فشار، ضربان خون، سطح اکسیژن را اندازه گیری و مونیتور میکند نام برد.

دکتر افشار در پایان یاد آور شد: از زحمات بیدریغ مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی، آقای عسکری و قائم مقام ایشان،  آقای دکتر میرزایی تشکر فراوان میکنم و به قطع یقین میتوان گفت اگر خدمات و زحمات ایشان نبود، حتی ده سال دیگر نیز شاهد تجهیز بیمارستان ولیعصر به چنین دستگاههای پیشرفته و مفیدی نبودیم، که میتواند روند بهبود و تسریع در بازگشت بیمار به شرایط نرمال زندگی نقش بسیار موثری را ایفا میکند .